ایرنا/ شهردار خرمشهر گفت: مرحله نخست پروژه دیوار ساحلی و پیاده‌روسازی حاشیه رودخانه کارون خرمشهر پس از یک وقفه چند ساله از سوی شهرداری آغاز شد.

منصور علوانی، شهردار خرمشهر در این خصوص اظهار کرد: عملیات اجرایی پروژه تکمیل احداث دیوار ساحلی و پیاده روسازی ضلع شمالی رودخانه کارون حد فاصل بازار ماهی فروشان تا اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در حال انجام است.
وی مدت زمان اجرای این پروژه را ۹ ماه و مساحت مرحله نخست این پروژه را ۴۴۰ متر و در مجاورت پل شهیدجهان آرا اعلام کرد و افزود: پیشتر بخشی از این پروژه به صورت نیمه تمام اجرا شده بود ولی در این مرحله اقداماتی نظیر احداث دیوار ساحلی، کفپوش‌گذاری و پیاده‌رو سازی، نصب مبلمان شهری و تامین روشنایی اجرا می شود.
علوانی در ادامه گفت: رودخانه کارون و پیاده رو بلوار ساحلی یکی از نقاط گردشگری، تفریحی و ورزشی خرمشهر است و نه تنها شهروندان بلکه محلی مناسب برای گردشگران داخلی به شمار می‌رود.
شهردار خرمشهر به آغاز عملیات لوله‌گذاری پارک خطی جهت ایجاد شبکه آبیاری مکانیزه تحت فشار اشاره کرد و گفت: عملیات لوله گذاری آبیاری تحت فشار به روش بارانی در پارک خطی ضمن کاهش استفاده از نیروی انسانی، کاهش هزینه، امکان آبیاری یکسان فضای سبز را به دنبال دارد.
 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today