ایسنا/ حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی، رییس جمهوری منتخب مردم ایران همزمان با سالروز میلاد امام رضا(ع) نخستین سخنرانی خود را در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی انجام داد.

مراسم سخنرانی رییس جمهوری منتخب از ساعت ۱۸ در صحن پیامبر اعظم(ص) حرم مطهر رضوی با قرائت قرآن کریم آغاز شد.

قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع)، شعر خوانی و مدیحه سرایی هم از جمله برنامه هایی بود که بعد از قرائت قرآن اجرا شد و سپس حجت الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی سخنرانی کرد.

بعد از سخنرانی حجت الاسلام مروی، رییس جمهوری منتخب برای سخنرانی در جایگاه قرار گرفت که این  ورود به جایگاه، با شعار "صل علی محمد، خادم ملت آمد" همراه شد.

مردم حاضر در مقابل جایگاه نیز پرچمهای ایران را در دست داشتند و شروع به تکان دادن کردند و عده‌ای از مردم نیز با تلفن‌های همراه خود  عکسبرداری و فیلمبرداری می‌کردند.

از آغاز سخنرانی رییس جمهوری منتخب تا پایان آن عده ای از شرکت کنندگان که در جلوی جایگاه بودند به طور ایستاده به سخنرانی گوش کردند همچنین عده ای نیز بر سکوهای گل و حوضهای صحن پیامبر اعظم(ص) حرم مطهر رضوی به سخنرانی گوش سپردند.

سخنرانی رییس جمهوری منتخب در بخش‌هایی با تکبیر و شعار الله اکبر حاضران همراه شد. 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، استاندار، تولیت آستان قدس رضوی و تولیت آستان حضرت معصومه(س) از جمله کسانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

حدود ۵۵ هزار نفر با میانگین سنی ۳۵ تا ۵۵ سال در این مراسم حضور داشتند که بیشتر آنان را بانوان تشکیل می‌دادند.

در میان جمعیت، تعدادی از خادمان حرم مطهر رضوی ماسک توزیع و یا دستهای مردم را ضد عفونی می کردند و بعضی نیز گلاب بر سر و روی مردم می پاشیدند.

فرشهای صحن پیامبر اعظم نیز به صورت شطرنجی پهن شده بود تا فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با کرونا رعایت شود همچنین این سخنرانی در سایر صحن‌های حرم مطهر امام رضا(ع) نیز پخش می‌شد

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar