ایرنا/ معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه سقز گفت: جاده جایگزین سقز - مریوان به طول سه کیلومتر در راستای تکمیل و راه‌اندازی فرودگاه سقز از امروز سه‌شنبه زیر بار ترافیک رفت.

علی محمدیان، معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه سقز اظهار کرد: در راستای تکمیل و راه‌اندازی فرودگاه، جاده جایگزین سقز به سمت مریوان به طول سه کیلومتر و با هزینه‌ای بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال زیر بار ترافیک رفت.
وی با بیان اینکه جاده قبلی مسیر سقز - مریوان در مسیر باند پروازی فرودگاه بود، افزود: تردد در جاده جایگزین از امروز آغاز شده است و مسیر قبلی برای تکمیل و راه اندازی فرودگاه قرار می گیرد.
محمدیان به آخرین وضعیت فرودگاه سقز نیز اشاره کرد و گفت: خدمات چهارگانه (آب، برق، گاز و تلفن) تحویل شرکت فرودگاه‌ها شده است و پیمانکار باید در روند عملیات خود تسریع کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه سقز اضافه کرد: با قطع دسترسی جاده قدیمی، پیمانکار می‌تواند آسفالت باند را تکمیل کند، همچنین پایانه فرودگاه و دیوارکشی محوطه، مراحل پایانی خود را طی می‌کند و نیز پیمانکار محوطه‌سازی و باقیمانده ابنیه نیز امروز تعیین تکلیف می‌شود.
وی تاکید کرد: همه پیمانکاران با جدیت و همچنین پیگیری های مداوم استانداری و فرمانداری ویژه سقز، نوید بهره برداری از فرودگاه سقز را می دهد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online