ایسنا/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: متاسفانه فارس در محاصره شهرهای قرمز کرونایی استان‌های همجوار شامل بوشهر، هرمزگان و کرمان قرار گرفته است.

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در حالی که پیک چهارم به دامنه نرسیده، زنگ خطر پیک پنجم به صدا در آمده است، بیان داشت: آمار مراجعه به مراکز ١٦ ساعته و سرپایی و همچنین بستری‌ها در فارس در حال افزایش است.
این مقام بهداشتی در استان فارس افزود: در رنگبندی جدیدی که در روز شنبه ٥ تیرماه اعلام می‌شود، احتمال تغییر وضعیت برخی شهرهای مناطق جنوبی فارس به قرمز، وجود دارد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه سوش برزیلی، آفریقایی و هندی کرونا در استان فارس گزارش شده است و این موضوع کار درمان را با مشکلات بیشتری مواجه می‌کند، خاطرنشان کرد: علی‌رغم پیگیری‌ها اما بعید نیست که این آلودگی‌ها به مرکز فارس نرسد.

ردپای سویه‌های جدید در فارس و افزایش نگرانی‌ها
همتی با بیان اینکه در شهرستان سروستان، سویه‌ی آفریقایی و برزیلی نیز گزارش شده است، عنوان کرد: تنها راه جلوگیری از شیوع این سوش‌ها، تشویق مردم به حساسیت بیشتر در رعایت شیوه‌نامه‌ها است.
او همچنین با یادآوری اینکه برخی از اظهارنظرها مبنی بر بی اثر یا کم اثر بودن واکسن کرونا در مقابل سویه‌های هندی و برزیلی و آفریقایی است، گفت: این نوع سویه‌ها نسبت به درمان مقاوم هستند و سخت تر درمان می‌شوند.

منتظر محموله جدید واکسن هستیم
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه تزریق واکسن دوز دوم افرادی که دوز اول را دریافت کرده بودند روز گذشته در استان فارس به پایان رسید، عنوان کرد: محموله جدید واکسن احتمالا طی دو سه روز آینده وارد می‌شود و سهم استان حدود ٥٠ هزار دوز واکسن سینوفارم است.
همتی اظهار کرد: این سهمیه برای ادامه گروه‌های سنی ٧٠ سال به بالا استفاده خواهد شد و اگر مراجعه کننده در این بازه سنی نداشته باشیم با مجوز از وزارت بهداشت می‌توانیم گروه سنی ٦٥ سال به بالا را هم آغاز کنیم.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online