فارس/ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز ضمن اشاره به مشکلاتی که قطعی برق و آب برای حوزه صنعت به دنبال دارد، گفت: با توجه به اینکه البرز استانی صنعتی است مقرر شد سهم استان از خاموشی‌ها کاهش پیدا کند همچنین اداره برق موظف شد زمان دقیق قطعی برق را به واحدهای صنعتی اعلام کند.

حسن مددی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان اینکه قطعی برق واحدهای صنعتی به صورت جدی در حال پیگیری است، اظهار کرد: به همین منظور جلسه‌ای در سازمان بازرسی استان با حضور رییس برق استان و مشکلاتی که در حوزه آب وجود دارد بررسی و به صورت جدی در حال پیگیری است.
وی اضافه کرد: یکی از مشکلات ما در استان استفاده بی رویه از برق و ماینرهای غیر مجاز است که میزان برق مصرفی شان قابل توجه است.
مددی گفت: به همین منظور برنامه هایی برای جمع آوری این ماینرها در استان طراحی که تاکنون ۲ طرح اجرایی و بنا داریم تا تمام ماینرهای غیر مجاز در البرز شناسایی و جمع آوری شوند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان اینکه دستور جمع آوری ماینرهای غیر مجاز به سازمان بازرسی نیز ابلاغ شده، افزود: آمار دقیقی از میزان ماینرهای کشف شده نداریم اما تا کنون و طی ۲ مرحله تعداد قابل توجه ای ماینر غیر مجاز در استان کشف و ضبط شده است.
وی به قطعی های برق در استان اشاره و یادآور شد: رئیس اداره برق استان مکلف شده تا برنامه قطعی‌ها به خصوص در حوزه تولید را اعلام و طبق برنامه عمل کند، که در صورت نیاز باز نیز این مورد به ایشان یادآوری خواهد شد.
مددی ادامه داد: همچنین موضوع قطعی برق به استاندار انعکاس که وی در دیداری که با رییس کل دادگستری داشتند مقرر شد که سهم قطعی‌های برق ما را با توجه به اینکه ۷۸ درصد آب شرب مصرفی مردم استان از طریق چاه‌ها است و در صورت قطعی برق و ژنراتورها آب نیز قطع و تا برگشتن به مدار زمان زیادی می برد وزیر این قول را دادند که در این بخش کمک کنند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان اینکه دستگاه قضایی پیگیر قطعی برق به خصوص برای بخش تولید است، گفت: دیروز در جلسه شورای تأمین استان این موضوع بار دیگر بررسی و استاندار نیز قول دادند و رییس اداره برق نیز مکلف هستند که زمان قطعی برق به خصوص به واحدهای تولیدی اعلام و بر اساس همان اقدام کنند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday