میزان/ رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: در راستای مبارزه با فساد با ورود دستگاه قضایی ۴۰۰ میلیارد تومان به بیت المال بازگردانده شد.

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی، رئیس کل دادگستری استان زنجان در این خصوص اظهار کرد: برابر بررسی‌های بعمل آمده ازسوی معاونت راهبردی قوه قضاییه، وضعیت دادگستری استان در بخش‌های های مختلف مطلوب است و در برخی بخش‌ها رتبه نخست کشوری دارد، از جمله این رتبه ها، سازش در پرونده هااست که در این راستا ۴۵ درصد پرونده‌ها در شورای حل اختلاف استان منجر به سازش شده است.
وی گفت: علیرغم وجود برخی محدودیت‌های کرونایی نرخ رسیدگی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ یک و نیم درصد بالاتر است.
رئیس شورای قضایی استان زنجان با اشاره به اینکه زمان رسیدگی از ۱۱۱ روز به ۸۷ روز کاهش پیدا کرده که این امر در میانگین کشوری ۹۱ روز است و مدت زمان رسیدگی‌ها در استان زیر سه ماه است و در این زمینه هم از میانگین کشوری پایین هستیم.
صادقی نیارکی اظهار کرد: یکی از شعار‌ها و برنامه هایمان از زمان حضور در زنجان این بود که پرونده‌ها خوب و سریع رسیدگی شود که با اجرای این برنامه ارای منقوض در استان زیر میانگین کشوری است که این نشان از اهتمام همکاران قضایی در اجرای سیاست‌ها و برنامه‌ها در استان می‌باشد.
رئیس کل دادگستری استان زنجان ادامه داد: در مبارزه با فساد و حفط حقوق عامه دستگاه قضایی استان بسیار خوب عمل کرده بطوری که در سال ۹۹ مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان به بیت‌المال برگردانده ایم که این امر نشان از نگاه ضد فسادی و فسادستیزی در قوه قضاییه در دوره تحول است.
وی همچنین با تشکر از حضور مردم شریف استان در انتخابات و حضور حداکثری گفت: هیچ مشکلی امنیتی در برگزاری انتخابات در استان مشاهده نشد و انتخابات در کمال آرامش و امنیت برگزار شد.


 

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today