مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، افزایش تدریجی موارد ابتلا و بستری بیماران کرونایی در استان را نشان دهنده اوج گیری دوباره ویروس و مواجهه با موج پنجم کرونا عنوان کرد.

دکتر مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بعد از ظهر چهارشنبه در سیصد و چهل و هشتمین نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه با اعلام شرایط موجود و افزایش تدریجی موارد ابتلاء و بستری بیماران کووید ۱۹ در استان، این را نشان دهنده اوج گیری دوباره کرونا ویروس و مواجهه با موج پنجم کرونا دانست و از آمادگی بیمارستان‌های فارس برای مقابله با شیوع احتمالی موج جدید کرونا خبر داد.
او با ابراز نگرانی از افزایش موارد ابتلاء به کرونا در شهرهای جنوبی استان و همچنین آمار مراجعه بیماران به مراکز ۱۶ ساعته و بیمارستان‌ها، بر اهمیت توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مکرر دست‌ها و پرهیز از حضور در اجتماعات و دورهمی های خانوادگی برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا در سطح جامعه، تاکید کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: ساده انگاری در برابر کرونا و سهل انگاری در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، نتیجه‌ای جز چرخش مرگبار بیماری در خانواده‌ها و از دست دادن عزیزانمان بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا، نخواهد داشت.
دکتر لطفی در ادامه نشست امروز، ضمن بررسی آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان، مشارکت و همکاری بیش از پیش مردم در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی را عاملی مؤثر در مقابله با این ویروس منحوس برشمرد و بر تداوم این مشارکت تا پایان اجرای واکسیناسیون سراسری تاکید کرد.
 

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online