کُرد پرس/ دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 73 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته در استان خبر داد.

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در حال حاضر 223 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که 28 نفر از آنان در بخش ویژه(آی سی یو) بیمارستان های سطح استان بستری هستند.
بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک در سنندج 140 نفر، در سقز 12 نفر، در مریوان 24 نفر، در قروه 4 نفر، در بیجار 4 نفر، در کامیاران 17 نفر، در دیواندره 5 نفر، در بانه 15 نفر و در دهگلان نیز 2 نفر بستری هستند.
همچنین دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته، خوشبختانه فوت بیمار مبتلا به کرونا نداشته ایم و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون در یک هزار و 363 نفر باقی ماند.
بر این اساس از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کردستان تا امروز 548 نفر در سنندج، 250 نفر در سقز، 106 نفر در قروه، 78 نفر در کامیاران، 106 نفر در بانه، 77 نفر در دیواندره، 61 نفر در بیجار، 114 نفر در مریوان، 20 نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.
دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اعلام کرد همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنند در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online