ایرنا/ همزمان با هفته قوه قضاییه، در مراسمی با حضور رییس کل دادگستری هرمزگان عصرچهارشنبه از مرکز مانیتورینگ و سامانه الکترونیکی نظارت بر محکومین در بندرعباس بهره برداری شد.

در جریان این مراسم از ۵۰ دستگاه پابند الکترونیک و تجهیزات مرتبط با آن نیز رونمایی شد تا در جهت مراقبت الکترونیکی از محکومین به منظور کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها مورد بهره برداری قرار گیرد.
رئیس کل دادگستری هرمزگان در حاشیه این مراسم، با گرامیداشت یاد وخاطره شهدای دستگاه قضایی به ویژه شهید مظلوم حضرت آیت اللّه دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از همراهانش، به ضرورت کاهش جمعیت کیفری زندان ها با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی مرتبط با خانواده زندانیان و لزوم بهره گیری از فناوری‌های نوین برای مراقبت از محکومین اشاره کرد.
علی صالحی اظهار کرد: یکی از مهم ترین مزایای استفاده از مراقبت الکترونیکی برای افراد واجد شرایط، ارتقای شاخص ها و مؤلفه‌های مرتبط با حقوق شهروندی است.
وی افزود: قانون گذار امکان استفاده از تجهیزات الکترونیکی جهت مراقبت از زندانیان در محدوده مکانی مشخصی را پیش بینی کرده و در ادامه اجرای این طرح در استان هرمزگان از امروز تعداد ۵۰ دستگاه پابند الکترونیک جدید به محکومان در شهر بندرعباس تخصیص داده شد.
به گفته رئیس شورای قضایی هرمزگان، این پابندهای الکترونیک در راستای استفاده محکومین واجد شرایط براساس نوع و  میزان محکومیت در محدوده شهری تعیین شده به تشخیص مقام قضایی، نصب و فعال خواهند شد.
صالحی با اعلام اینکه هدف دستگاه قضایی در دوره تحول، صرفاً نگهداری زندانیان در زندان نیست، ابراز کرد: علاوه بر مراقبت، اصلاح رفتار مددجویان و توانمندسازی آن‌ها به طور جدی مدنظر است.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today