باشگاه خبرنگاران/ رئیس دادگستری اهر از اعطای مرخصی ۱۰ روزه به مناسبت هفته قوه قضاییه به زندانیان زندان اهر خبر داد، گفت: ۱۵ زندانی جرایم غیرعمد نیز در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰ آزاد شدند.

حجت‌الاسلام محمدعلی نظری، رئیس دادگستری اهر با اشاره به این‌که پایش و غربالگری زندانیان از سیاست‌های آیت‌الله رئیسی در قوه قضاییه است، گفت: دستورالعمل آیت‌الله رئیسی در رابطه با پایش و غربالگری زندانیان؛ موجب آزادی زندانیان در شهرستان، استان و کشور شده است.
وی بر لزوم اجرای دستورالعمل پایش و غربالگری زندانیان زندان اهر تأکید کرد و افزود: چنانچه این دستورالعمل ماهانه به صورت دقیق اجرا شود آزادی زندانیانی را در پی خواهد داشت، البته این دستورالعمل در قالب هفت بند به زندان ابلاغ شده که شامل زندانیان جرایم غیرعمد می‌شود.
نظری از راه‌اندازی سامانه الکترونیکی دادرسی در دستگاه قضایی شهرستان اهر خبر داد، یادآور شد: برای حفظ آبروی مراجعه‌کنندگان، زندانیان، شاکیان و متهمان؛ سامانه دادرسی الکترونیکی در دستگاه قضایی فعال شده و از طریق این سامانه به قید فوریت به پرونده‌ها رسیدگی می‌شود.
رئیس دادگستری اهر همچنین از مساعدت نقدی ۴۰۰ میلیون تومانی خیرین در جشن گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد در این شهرستان خبر داد و گفت: طی سه ماهه نخست سال‌جاری، ۱۵ نفر ار زندانیان جرایم غیرعمد در شهرستان اهر از بند زندان آزاد شده‌اند.
نظری بابیان این‌که زندانیان دارای حسن اخلاق و رفتار به مناسبت هفته‌ی قوه قضاییه به مرخصی هشت روزه می‌روند، ابراز کرد: همچنین با درخواست امام جمعه اهر به مناسبت انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس‌جمهور منتخب؛ مرخصی زندانیان به ۱۰ روز افزایش می‌یابد.
وی با تأکید بر این‌که سال گذشته شیوع ویروس کرونا در زندان اهر نگرانی‌هایی به وجود آورده بود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همکاری زندانیان و مسئولان شهرستانی و با تدابیری که اتخاذ شده بود؛ شیوع کرونا اواخر سال گذشته در زندان اهر مهار شد.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today