فارس/ واژگونی اتوبوس زاهدان- آباده در دهشیر یزد پنج کشته و ۳۳ مصدوم بر جای گذاشت.

این حادثه صبح امروز ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه به دلیل ترمز بریدن اتوبوس و برخورد آن با تریلر گزارش شده که در نهایت با واژگونی اتوبوس ۳۳ مصدوم راهی بیمارستان شده اند.
به گفته رئیس اورژانس یزد، این اتوبوس جمعا ۳۹ مسافر و سرنشین داشته که با راننده تریلی، مصدومین و فوتی های این حادثه ۴۰ نفر هستند که از این تعداد متاسفانه پنج نفر فوت شده و جان خود را از دست داده اند.
احمد دهقان با بیان اینکه امدادرسانی به این حادثه با موفقیت به پایان رسید اظهار کرد: زمان ماموریت تیم های امدادی حادثه واژگونی اتوبوس زاهدان- آباده از لحظه وقوع تا انتقال آخرین مصدومین به بیمارستان سه ساعت طول کشید.
وی با بیان اینکه یک نفر مصدوم حادثه از انتقال خودداری کرده و در محل درمان شده، افزود: این حادثه با کمک نیروهای هلال احمر به موقع امدادرسانی شد و بالگرد و آمبولانس هلال احمر نیز در محل حادثه به کمک اورژانس شتافت.
رئیس اورژانس یزد در خصوص انتقال مصدومان در این عملیات سه ساعته، عنوان کرد: ۱۲ مصدوم با اتوبوس آمبولانس اورژانس، دو مصدوم از طریق بالگرد اورژانس، هفت مصدوم از طریق بالگرد هلال احمر، ۹ مصدوم با آمبولانس های اورژانس و سه مصدوم با آمبولانس های هلال احمر انتقال یافتند.
وی با بیان اینکه این حادثه دقیقا در مقابل پمپ بنزین دهشیر و در لاین مقابل رخ داده است، گفت: مصدومان به بیمارستان های شهید بهشتی شهرستان تفت، خاتم الانبیاء شهرستان ابرکوه، شهید صدوقی و شهید رهنمون شهر یزد منتقل شدند.
گفتنی است؛ اتوبوس با ۳۹ سرنشین از مبداء زاهدان به مقصد آباده در حرکت بوده که به علت نقص فنی از ناحیه ترمز با جدول وسط جاده برخورد و در سمت مسیر مقابل واژگون و در این حالت با یک دستگاه تریلی متوقف در مسیر مخالف برخورد و متوقف می شود.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today