فارس/ معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به چالش‌های مهم آموزش و پرورش استان گفت: در سال تحصیلی پیش‌رو دو هزار و ۲۸۳ کلاس درس بدون معلم در استان داریم که یک فاجعه در نیروی انسانی آموزش و پرورش است.

لیلا سادات ابطحی، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به عملکرد آموزش و پرورش استان اصفهان در جذب بازماندگان و تارکان تحصیل، اظهار کرد: آموزش و پرورش استان اصفهان در انسداد مبادی بی‌سوادی پرقدرت اقدام کرده و به نتایج خوبی رسیده است و شهرستان دهاقان نیز در جذب تارکان و بازماندگان از تحصیل موفق عمل کرده است.
وی به چالش‌های مهم پیش روی آموزش و پرورش استان در سال جدید اشاره کرد و افزود: در سال تحصیلی جدید ۲۲۸۳ کلاس درس بدون معلم در سطح استان داریم که می‌توان از آن به عنوان یک فاجعه در نیروی انسانی آموزش و پرورش یاد کرد.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: طبق توافقات انجام شده با دانشگاه فرهنگیان، به زودی دانشجومعلمان جهادگر از تابستان به کمک آموزش و پرورش می‌آیند و با حضور در کنار معلمان مدارس به‌طور موقت به کار مشغول می‌شوند و مدیران باید از آن‌ها به خوبی حمایت کنند.
ابطحی با تأکید بر نقش بی‌بدیل معلم در تعلیم و تربیت مؤثر دانش آموزان، افزود: معلمان در خط مقدم آموزش و پرورش‌اند و همه باید در خدمت معلم باشیم تا کارش را به خوبی به انجام رساند.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today