فارس/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی از تردد ۳۸ هزار دستگاه وسائل نقلیه سنگین باری از پایانه های مرزی جلفا و نوردوز در بهار امسال خبر داد.

اورجعلی علیزاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی اظهار کرد: پایانه های مرزی جلفا و نوردوز در سه ماه اول سال جاری شاهد تردد ۳۸ هزار و دستگاه وسائل نقلیه سنگین باری بود.
وی افزود: در این مدت بیش از ۲۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون ایرانی و خارجی از مرز نوردوز و بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۰ دستگاه کامیون ایرانی و خارجی از مرز جلفا تردد کرده اند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: که در این مدت  تردد کامیون ها ۳۳ درصد در مرز نوردوز و ۵۶ درصد در مرز جلفا نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
وی افزود: در همین مدت میزان واردات و صادرات از مرز نوردوز ۲۲۱ هزار و ۱۸۵ تن و میزان کالای ترانزیت ورودی و خروجی از این مرز ۳۴ هزار و ۶۰۰ تن بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: در همین مدت میزان واردات و صادرات کالا از مرز جلفا ۱۱۴ هزار و ۹۰۰ تن و میزان کالای ترانزیت ورودی و خروجی از این مرز ۱۰۹ هزار و ۷۰۰ تن بوده است.
علیزاده گفت: در این مدت مجموع مسافر تردد کننده از این دوپایانه مرزی ۱۸ هزار و ۲۱۶ نفر است.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today