ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: طبق گزارش نرم افزار سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تغییر رنگ شهرستان دیر از نارنجی(پرخطر )به قرمز (خیلی پرخط)، شمار مناطق قرمز این استان به ۶ شهرستان افزایش یافت.

سعید کشمیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: براین اساس شهرستان‌های دیر، تنگستان، عسلویه، کنگان، دشتستان، و دشتی استان بوشهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.
وی بیان کرد: همچنین شهرستان‌ دیلم نیز از رنگ زرد(خطر متوسط) به نارنجی تغییر رنگ داد.
کشمیری اضافه کرد: بر اساس آخرین گزارش سامانه ماسک شهرستان‌های دیلم، گناوه بوشهر و جم از توابع استان بوشهر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.
وی ادامه داد: این تغییر رنگ کرونایی استان بوشهر و افزایش روند مرگ و میز ناشی از کرونا زنگ خطری برای این استان به شمار می‌رود.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۳۳۲ نفر در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که از این تعداد ۳۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و ۱۳ نفر از آنان در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.
وی ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا ۵۰ هزار و ۲۹۷ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا و یک هزار و ۲۴۵ نفر نیز بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar