فارس/ معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کردستان گفت: يک شهر و دو روستاي کردستان در فهرست شهرهاي ملي صنايع دستي ثبت شد.

آرمان وطن‌دوست، معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کردستان اظهار کرد: روستاي ديوزناو از توابع شهرستان سروآباد در حوزه ثبت ملي ارغوان‌بافي، روستاي کاکوي سفلي از توابع شهرستان دهگلان به عنوان روستاي ملي گليم‌بافي و همچنين شهر آرمرده از توابع بانه به عنوان شهر ملي مرخزبافي "شالبافي" و يا "نساجي سنتي" به ثبت ملي رسيده‌اند که لوح اين شهر و روستاها امروز طي مراسمي با حضور علي‌اصغر مونسان، وزير ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي اهدا مي‌شود.
وي همچنين از دريافت مجوز عمارت خسروآباد سنندج براي تبديل به کاخ موزه خبر داد و گفت: کاخ موزه به اين صورت است که ورود به محوطه آزاد و براي بازديد از ساير قسمت‌ها بايد بليت تهيه شود.
معاون گردشگري اداره‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کردستان اضافه کرد: تعدادي موزه‌هاي متعدد با يک حياط مرکزي در اين عمارت تاريخي ايجاد مي‌شود.
وطن‌دوست خاطرنشان کرد: در گردشگري يک مقوله به عنوان متنوع‌سازي مقصد گردشگري وجود دارد که ما تا کنون در اين استان اين موضوع را نداشته‌ايم.
وي با بيان اينکه اين دست اقدامات در دو بخش صنايع دستي و گردشگري به افزايش ماندگاري گردشگران کمک مي‌کند، عنوان کرد: افزايش بازديد از جاذبه‌هاي تاريخي و گردشگري از ديگر خروجي‌هاي انجام اقدامات در حوزه متنوع‌سازي در مقصد گردشگري است.
معاون گردشگري اداره‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کردستان تصريح کرد: از سال 82 تا کنون در استان فقط دو موزه داشته‌ايم و تعداد بناهاي قابل بازديد اضافه نشده است جديدا 8 بناي تاريخي به بخش خصوصي با کاربري‌هاي فرهنگي، اقامتي و غيره واگذار کرده‌ايم.
وطن‌دوست افزود: اين اقدامات به بحث متنوع‌سازي، افزايش ماندگاري و افزايش کشش مقصد کمک مي‌کند.
وي با بيان اينکه در حوزه گردشگري نيز تا کنون تاسيساتي که داشته‌ايم تکراري بوده است، عنوان کرد: الان تاسيسات جديدي همچون پل ميرخان نگل، پارک آبي ديواندره و غيره متنوع‌سازي خوبي در حوزه گردشگري خواهد بود.

آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online