فارس/ دادستان تاکستان از دستگيري عاملان آدم‌ربايي و ضرب و جرح ادمين يک پيج پرحاشيه در شهر تاکستان خبر داد و با اشاره به مشخص نبودن انگيزهٔ عاملان يا ارتباط پرونده با برخي افراد ثالث گفت: بايد بررسي کنيم ببينيم اين افراد از چه کسي يا از چه کساني براي انجام اين کار دستور گرفته‌اند، زماني که ريز مکالمات و پيامک‌هاي افراد به‌دست ما برسد آن زمان مي‌توانيم در اين خصوص اظهار نظر کنيم.

حسين رجبي، دادستان عمومي و انقلاب شهرستان تاکستان در رابطه با حواشي پيش آمده در رابطه با آدم‌ربايي در خصوص ادمين يک پيج در فضاي مجازي اظهار کرد: ادمين يک پيج در فضاي مجازي چند بار مطالبي را در صفحهٔ خود منتشر کرد که اين مطالب از نظر ما توهين‌آميز بود، به همين دليل تذکراتي را از ما گرفت و هم‌چنين توسط پليس فتا نيز تذکر گرفت که نسبت به درج اين‌گونه مطالب اقدام نکند، زيرا درج و انتشار مطالب توهين‌آميز به افراد اعم از اشخاص حقيقي و حقوقي جرم تلقي مي‌شود، اما متأسفانه ادمين اين پيج توجهي به اين تذکرات نکرد.
وي افزود: طبق اطلاعات به‌دست آمده، روز پنج‌شنبه ساعت 17.30 ادمين اين پيج به اتفاق دوست خود در حال عزيمت به روستاي آقچه‌کند بوده‌اند و متوجه نشده‌اند که 3 نفر با ماشين درصدد تعقيب آن‌ها هستند؛ گويا افراد تعقيب‌کننده در فرصت مناسبي خودروي فرد مذکور را متوقف کرده و به وي با استفاده از ضربات چاقو آسيب مي‌رسانند، سپس او را به جادهٔ روستاي خورهشت منتقل کرده و در آن‌جا نيز تلفن همراه وي را سرقت کرده و اقدام به فيلمبرداري مي‌کنند، سپس طي تماسي با 2 نفر ديگر، آن دو نفر نيز به مکان مورد نظر مي‌آيند و مطالبي را در پيج مذکور قرار مي‌دهند که شايسته نيست مطرح شود.
دادستان عمومي و انقلاب شهرستان تاکستان در ادامه اظهار کرد: به نقل از شاکي، در نهايت اين افراد ادمين پيج را تهديد مي‌کنند که از آن‌ها شکايت نکند، زيرا اگر اين کار را انجام دهد مشکلات متعدد ديگري براي وي به‌وجود مي‌آورند.
وي عنوان کرد: ادمين اين پيج پنج‌شنبه شب به بيمارستان مراجعه مي‌کند و در بيمارستان نيز به‌دليل ترس از بروز مشکلات ديگر توسط افراد ضارب، خود را با نام ديگري معرفي مي‌کند.
رجبي ادامه داد: نهايتاً بنده جمعه ساعت حوالي 21 از طريق مردم متوجه اين ماجرا شدم که لازم است از مردم نيز بابت اين اطلاع‌رساني به هنگام تشکر و قدرداني کنيم، در نهايت بلافاصله با کلانتري تماس گرفته شد و دستور دستگيري صادر شد.
اين مسؤول خاطرنشان کرد: روز شنبه در ديداري که با فرمانده انتظامي داشتيم، دستور داده شد ضاربان الزاماً تا عصر همان روز به جرم آدم‌ربايي و ايراد ضرب و جرح عمدي با چاقو دستگير شوند.
وي بيان کرد: خوشبختانه ۲ نفر اصلي که ضرب و جرح کننده بودند دستگير شده و با قرار بازداشت موقت اکنون در زندان به‌سر مي‌برند، دو نفر ديگر نيز که گوشي اين شخص را سرقت کردند و در پيج ايشان مطالبي قرار دادند و در نهايت نيز اين تلفن همراه را با خود به سمت تاکستان حمل کردند، دستگير شده و 48 ساعت در زندان بودند و پس از آن با قرار تأمين وثيقه آزاد شدند.
رجبي يادآور شد: يک نفر ديگر از کساني که با اين افراد ضارب مشارکت داشته را نيز به‌زودي دستگير خواهيم کرد که البته توصيه مي‌کنيم خود را معرفي کند، زيرا طبيعي است که نمي‌تواند براي هميشه مخفي بماند و قطع به يقين عدالت نسبت به او اجرا خواهد شد، چون مأمورين به سراغ او خواهند رفت.
رجبي اذعان کرد: افراد نبايد خودسرانه به‌عنوان قاضي نسبت به اجراي حکم اقدام کنند، زيرا اين کارها پذيرفته شده نيست، چون قانون تمام ساز و کارها را مشخص کرده است و کسي نبايد خوسرانه اقدامي مرتکب شود.
دادستان عمومي و انقلاب شهرستان تاکستان ادامه داد: توصيهٔ ما به اصحاب رسانه و ادمين‌ها در فضاي مجازي اين است که مراقب آبروي افراد باشند و تا مطلبي از سوي دستگاه قضايي به اثبات نرسيده، منتشر نشود زيرا در صورت انتشار با آبروي افراد بازي مي‌شود و زمان زيادي لازم است که زخم ناشي از آن التيام يابد.
وي عنوان کرد: درست است که آزادي بيان و انديشه حائز اهميت است، اما اصحاب رسانه و ادمين‌ها در فضاي مجازي بايد در انتشار اخبار و مطالب دقت بيشتري داشته باشند تا ديگر شاهد اين‌گونه بداخلاقي‌ها در فضاي مجازي نباشيم که منجر به بروز حوادث اين‌چنيني نيز نشود.
رجبي در رابطه با شايعاتي که در فضاي مجازي در رابطه با ارتباط آدم‌ربايان با يکي از نمايندگان مجلس در استان قزوين در گرفته، اظهار کرد: طبيعي است زماني که اتفاقي رخ مي‌دهد، نقل‌قول‌ها و شايعات زيادي در پي آن حادثه در جامعه به‌وجود مي‌آيد، ما در حال بررسي اين مسائل از لحاظ قانوني و حقوقي هستيم و فعلاً به نتيجه‌اي نرسيده‌ايم، زيرا صرف فاميل بودن آدم‌ربايان با يک نماينده دليل خوبي نيست براي اين‌که بگوييم او دستور به اين کار داده است، بايد بررسي کنيم ببينيم اين افراد از چه کسي يا از چه کساني براي انجام اين کار دستور گرفته‌اند، زماني که ريز مکالمات و پيامک‌هاي افراد به‌دست ما برسد آن زمان مي‌توانيم در اين خصوص اظهار نظر کنيم که آن‌ها با چه کساني در ارتباط بوده‌اند.
وي در پايان تصريح کرد: دستگاه قضايي دستگاهي بي‌طرف است و با هيچ‌کس مماشات نخواهد کرد، اين را قاطعانه عنوان مي‌کنم که اگر هر تخلفي از سوي هر شخصي صورت گرفته باشد، چه در اين پرونده و چه در پرونده‌هاي ديگر، برخورد قانوني با عاملين صورت مي‌گيرد، بنابراين مردم نگران نباشند که اگر کسي نفوذ داشته باشد دستگاه قضا نمي‌تواند کار خود را در رابطه با وي به درستي انجام دهد، زيرا دستگاه قضايي به نفوذ افراد توجهي نمي‌کند و اجراي عدالت سريع و صحيح را در دستور کار خود دارد.

آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today