ايرنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني ايرانشهر گفت: روزانه يک‌هزار و ٢٠٠ تست کرونا در ١۴ مرکز زير پوشش اين دانشگاه انجام مي‌شود.

کردي، رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني ايرانشهر اظهار کرد: با شيوع پاندمي کرونا، ١۴ مرکز تست کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکي ايرانشهر به عنوان مراکز منتخب نشانه‌دار شدند که اين مراکز به صورت ۱۶ ساعته پاسخگوي مراجعان هستند.
وي از متوقف نشدن خدمات عادي حتي در پيک‌هاي پاندمي به بيماران غيرکرونايي خبر داد و گفت: خدمات عادي هرگز به بيماران غير کرونايي متوقف و يا کمرنگ نشد و با مشخص شدن اين مراکز ۲۴ و ۱۶ ساعته به شکلي منسجم‌تر به مبتلايان و يا افراد مشکوک به کوويد خدمت ارائه مي‌شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي ايرانشهر با اشاره به انجام تست‌هاي pcr براي شناسايي موارد ابتلا به کرونا نيز، افزود: در جنوب سيستان و بلوچستان روزانه بيش‌از هزار و ٢٠٠ تست شناسايي کرونا توسط مراکز انجام مي‌شود.
وي بيان کرد: تا کنون در حوزه زير پوشش دانشگاه علوم پزشکي ايرانشهر ١٣ هزار و ١۴٠ نفر مبتلا به کرونا شناسايي شدند که از اين تعداد ۴٠١ نفر متاسفانه فوت کرده‌اند.
کردي همچنين به انتشار عکسي از محل انجام تست pcr در يکي از مراکز ايرانشهر در فضاي مجازي، افزود: انجام اين تست با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و با نوبت دهي انجام مي‌شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني ايرانشهر تصريح کرد: همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکي در کمترين زمان ممکن تست کرونا را از شهروندان انجام مي‌دهند و نبايد به شايعات در فضاي مجازي توجه کرد.

آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today