ايرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسي قزوين از استقرار توده هواي گرم تا اواخر هفته جاري در سطح استان خبر داد.

مهدي آخوندي کارشناس اداره کل هواشناسي قزوين اظهار داشت: براساس نقشه‌هاي پيش‌يابي و تصاوير ماهواره‌اي، هواي گرم تا فردا در سطح منطقه باقي خواهد ماند و دماي هوا، به خصوص امروز دوشنبه در مناطق مختلف استان به بيش از ۴۰ درجه سانتيگراد نيز افزايش خواهد يافت.
اين کارشناس هواشناسي افزود: با توجه به استقرار اين توده هواي گرم، به شهروندان توصيه مي شود تا مصرف حامل هاي انرژي ، به خصوص آب و برق خود را مديريت کرده و در ساعات گرم روز نيز از ترددهاي غيرضروري در سطح شهر خودداري کنند.
وي اضافه کرد: خوشبختانه نقشه‌هاي پيش‌يابي بيانگر آن است که از روز پنجشنبه هفته جاري روند کاهش دما در سطح استان آغاز و تا روز شنبه هفته بعد نيز ادامه پيدا مي کند. 
آخوندي يادآور شد: در شبانه روز گذشته آوج با ۱۵ و رازميان در بخش رودبار الموت غربي با ۴۴ درجه سانتيگراد بالاي صفر به ترتيب خنک ترين و گرمترين مناطق استان بودند و دماي هواي قزوين نيز طي اين مدت ۲۳ تا ۳۹ درجه سانتيگراد در نوسان بوده است.
وضعيت جوي استان قزوين را ۹ ايستگاه سينوپتيک خودکار، چهار ايستگاه اقليم شناسي، ۲۹ ايستگاه باران سنجي مکانيکي و ۲ ايستگاه جاده‌اي خودکار گزارش مي‌کنند.  

آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today