ايرنا/ مجتمع تفريحي گردشگري اقامتي و پارک آبي سپهر تابناک ديواندره به عنوان بزرگترين پارک آبي غرب کشور با حضور وزير ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي افتتاح شد.

مجتمع تفريحي گردشگري اقامتي و پارک آبي سپهر تابناک ديواندره به عنوان بزرگترين پارک آبي غرب کشور با حضور وزير ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي افتتاح شد.
اين مجتمع روز دوشنبه با حضور علي اصغر مونسان وزير ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي، بهمن مرادنيا استاندار کردستان و جمعي از نمايندگان مردم کردستان در مجلس شوراي اسلامي به بهره‌برداري رسيد و در حاشيه آيين افتتاح، مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي کردستان گفت: مجتمع تفريحي و گردشگري سپهرتابناک يکي از بزرگترين مجتمع‌هاي گردشگري استان که در شهر ديواندره قرار دارد، داراي بخش‌هاي مختلف و متنوعي از جمله مجموعه مدرن پارک آبي، استخر، رستوران، شهربازي، سالن چند منظوره، جايگاه پمپ بنزين، هتل، پارکينگ و فضاي سبز بوده که در غرب کشور کم‌نظير است.
يعقوب گويليان افزود: اين مجتمع در ۱۹ هزار و ۲۴۳ مترمربع زيربنا و با بيش از يک هزار ميليارد ريال تسهيلات و سرمايه گذاري بخش خصوصي ساخته شده است که براي بيش از ۱۰۰ نفر اشتغالزايي ايجاد خواهد کرد.
وزير ميراث فرهنگي امروز دوشنبه از طريق فرودگاه سنندج وارد کردستان شد که در اين سفر ۲ روزه چندين طرح‌ گردشگري را افتتاح مي‌کند و ۲ جلسه در مورد آخرين وضعيت پرونده ثبت جهاني هورامان و نشست با انجمن‌ها و فعالان بخش خصوصي استان خواهد داشت.
طرح‌هاي مورد افتتاح در روز نخست اين سفر شامل مجتمع تفريحي گردشگري اقامتي و پارک آبي سپهر تابناک ديواندره و کاخ موزه خسروآباد سنندج است.
بازديد از مجسمه ايثار و مقاومت مردم کردستان، زيپ لاين و پل معلق سنندج از ديگر برنامه‌هاي علي اصغر مونسان در روز نخست سفرش به کردستان است و در روز پاياني نيز بازديد از پايگاه هورامان و بررسي آخرين وضعيت پرونده ثبت جهاني هورامان و نيز نشست با انجمن‌ها و جوامع بخش خصوصي از جمله ديگر برنامه‌هاي وزير ميراث فرهنگي در اين استان است.

آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online