ايرنا/ هواشناسي مازندران پيش‌بيني کرده است که شهروندان اين استان پس از تجربه دماي حدود ۴۰ درجه‌اي در روز جاري ، از فردا سه‌شنبه ۱۵ تير ماه شاهد کاهش تدريجي دماي هوا خواهند بود تا هفته آينده ادامه دارد.

هواشناسي مازندران روز دوشنبه با انتشار جدول پيش بيني هفتگي خود اعلام کرد که دماي هواي استان از فردا تا روز يکشنبه به صورت تدريجي تا هفت درجه کاهش خواهد يافت.
 بر اساس اين جدول ، ميزان کاهش دما در مناطق غربي بين ۲ تا چهار درجه و در مناطق مرکزي و شرقي نيز بين چهار تا هفت درجه خواهد بود.
طبق اعلام هواشناسي مازندران ، شهروندان استان امروز گرم ترين دماي هوا را تجربه خواهند کرد به گونه اي که بيشينه دما در مناطق غربي به ۳۲ تا ۳۵ و در مناطق مرکزي و شرقي نيز به ۳۵ تا ۳۹ درجه سانتي گراد بالاي صفر مي‌رسد.
ارتفاعات مازندران هم از فردا تا روز يکشنبه آينده شاهد بارش پراکنده باران و وقوع رعد و برق خواهند بود.
طبق پيش بيني هواشناسي مازندران ، شرايط جوي استان در روز سه‌شنبه صاف تا نيمه ابري با کاهش شدت گرما و در بعدازظهر با افزايش ابر و وزش باد و در ارتفاعات و غرب استان با رگبار باران و وقوع رعد و برق پراکنده همراه خواهد بود . بيشينه دما نيز در اين روز در مناطق غربي بين ۳۰ تا ۳۲ و در مناطق مرکزي و شرقي نيز بين ۳۲ تا ۳۵ درجه سانتيگراد بالاي صفر است.
شرايط جوي استان در روز چهارشنبه نيز صاف تا نيمه ابري با کاهش شدت گرما و بعد از ظهر با افزايش ابر، وزش باد و  رگبار باران و رعد و برق پراکنده همراه مي شود که بيشينه دما در مناطق غربي بين ۲۸ تا ۳۱ و در مناطق مرکزي و شرقي نيز بين ۳۱ تا ۳۳ درجه سانتي گراد بالاي صفر خواهد رسيد.
شهروندان مازندران در روزهاي پنجشنبه و جمعه نيز شاهد آسماني نيمه ابري تا ابري همراه با کاهش دما، وزش باد و رگبار باران و وقوع رعد و برق پراکنده خواهند کرد. در اين مدت بيشينه دما با ۲ تا سه درجه کاهش در مناطق غربي بين ۲۶ تا ۲۹ و در مناطق مرکزي و شرقي نيز با يک تا دو درجه کاهش بين ۲۹ تا ۳۲ درجه سانتي گراد بالاي صفر خواهد بود.
طبق پيش‌بيني هواشناسي مازندران، شرايط جوي استان در روزهاي شنبه و يکشنبه هفته آينده صاف تا نيمه ابري و در بعد از ظهر با رشد ابر و در ارتفاعات با احتمال رگبار باران و وقوع رعد و برق پراکنده همراه است که بيشينه دما در مناطق غربي بين ۲۸ تا ۳۱ و در مناطق مرکزي و شرقي بين ۳۱ تا ۳۳ درجه سانتي گراد بالاي صفر خواهد بود.
جدول داده‌هاي آماري هواشناسي مازندران نشان مي‌دهد که دماي هواي شهر ساري مرکز مازندران امرز در گرم ترين زمان به ۳۸ درجه سانتي گراد بالاي صفر مي رسد.
همچنين طبق اين جدول، بندراميرآباد با ۳۸ درجه سانتيگراد بالاي صفر و بلده نور نيز با ۳۰ درجه سانتيگراد بالاي صفر به ترتيب گرمترين و خنک‌ترين شهرهاي مازندران در ۲۴ ساعت گذشته بودند. 
جدول پيش‌بيني دريايي هواشناسي مازندران نشان مي‌دهد که دريا خزر در ۲ روز آينده با موج کوتاه و باد متوسط همراه است.

آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today