باشگاه خبرنگاران/ با راه اندازي ايستگاه برق در قلعه رئيسي قطعي برق در بخش‌هاي چاروسا و ديشموک به حداقل مي‌رسد.

جمال معتمدي نژاد، مديرعامل برق اين استان در چاروسا گفت: نبود ايستگاه برق و طولاني بودن مسير دهدشت تا قلعه رئيسي سبب قطعي‌ مکرر برق در بخش‌هاي چاروسا و ديشموک است.
وي افزود: در صورت تامين زمين ايستگاه برق در شهر قلعه رئيسي راه اندازي مي‌شود و قطعي‌ مکرر و ديگر مشکلات برق به حداقل مي‌رسد.
مديرعامل برق اين استان در چاروسا اعتبار مورد نياز براي راه اندازي ايستگاه برق در شهر قلعه رئيسي را ۲۰۰ ميليارد تومان اعلام کرد و افزود: با همکاري شهرداري و دهياري‌ چاروسا مشکلات روشنايي معابر شهر قلعه رئيسي و روستا‌ها تا دو ماه آينده رفع مي‌شود.
مديرعامل آبفاي استان هم در اين نشست موضوع تنش آبي در استان را جدي دانست و گفت: همه شهر‌ها و بيش از ۱۷۰ روستاي استان در وضعيت تنش آبي قرار دارند که نياز است مردم براي عبور از اين مشکلات ضمن صرفه جويي الگوي مصرف را هم رعايت کنند.
اسفنديار برخه از تامين اعتبار براي بازسازي شبکه‌هاي فرسوده باقي مانده شهر قلعه رئيسي خبر داد و افزود: براي خدمات رساني بهتر به مردم بخش چاروسا چندين وسيله نقليه به نمايندگي آب و فاضلاب اين بخش تحويل داده مي‌شود.
وي همچنين از واريز شدن حقوق آبداران استان خبر داد و افزود: حقوق همه آبداراني که با پيمانکار قرارداد منعقد کرده اند واريز مي‌شود.
حجت الاسلام صادق انصاري پور، رئيس دادگستري چاروسا نيز در اين جلسه يکي از مشکلات روستا‌ها و شهر قلعه رئيسي را مشکلات قطعي مکرر آب و برق در اين منطقه دانست و گفت: با توجه به فصل گرما و نياز مردم به آب و برق نياز است مسئولان هرچه سريعتر اين مشکل را برطرف کنند.
وي افزود: قطعي‌هاي مکرر برق و آب، توزيع ناعادلانه آب بين روستا‌ها و شهر قلعه رئيسي، فرسوده بودن شبکه‌هاي توزيع آب در شهر و روستا‌ها و مشکلات آبداران را از مهمترين مشکلات آب و برق در بخش چاروسا است.
امام جمعه قلعه رئيسي هم در اين نشست نبود ايستگاه برق در مناطق قلعه رئيسي و ديشموک سبب بسياري از مشکلات قطعي‌ها و توزيع ناعادلانه برق در اين مناطق دانست.
حجت الاسلام صلواتي با بيان اينکه در شهر قلعه رئيسي حدود ۹۸۰ انشعاب آب وجود دارد افزود: مصرف بي رويه آب در برخي مناطق پايين دست شهر و تعدد انشعابات غير مجاز آب باعث افزايش هدر رفت آب در اين شهر شده به طوري که برخي از منازل در بالا دست با کمبود و حتي نبود آب آشاميدني مواجه هستند.
وي نبود روشنايي معابر در روستا‌ها و شهر قلعه رئيسي را يکي ديگر از مشکلات بخش چاروسا اعلام کرد و گفت: به خاطر نبود روشنايي در بسياري از روستا‌ها و برخي مناطق شهر قلعه رئيسي امکان تردد شبانه وجود ندارد که نياز است در اين رابطه چارجويي اساسي شود.

 

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today