ايرنا/ تيم‌هاي فوتبال صنعت‌نفت آبادان و نساجي مازندران در حالي به مصاف هم مي‌روند که يک تيم براي ارتقا در جدول و ديگري براي فرار از منطقه خطر بازي خواهد کرد.

هفته بيست‌وششم ليگ برتر فوتبال جام خليج فارس روز سه‌شنبه با چند ديدار حساس پيگيري مي‌شود، در يکي از اين رقابت‌ها جدال ۲ تيم پرطرفدار جنوب و شمال صنعت‌نفت آبادان ميزبان نساجي قائمشهر است.
صنعت‌نفت آبادان با هدايت سيد سيروس پورموسوي رقابت‌هاي ليگ برتر پس از تعطيلي را با پيروزي خانگي برابر سايپا آغاز کرد و در ديدار بيرون از خانه در برابر نفت مسجد سليمان نيز پيروز شد و اکنون به دنبال تداوم پيروزيهاي خود بر نساجي است تا جايگاهش در جدول رده بندي را بهبود بخشد.
اين بازي در حالي برگزار مي‌شود که شرايط براي ۲ تيم در بازي هفته گذشته متفاوت بود، تيم صنعت‌نفت آبادان در بازي گذشته برابر ميزبانش نفت مسجد سليمان به پيروزي مهم و ارزشمندي دست يافت و در آن سوي ميدان نيز تيم نساجي برابر ميهمانش پيکان تهران تن به شکست خانگي داد تا بيشتر از گذشته خطر سقوط را احساس کند.
تيم فوتبال صنعت‌نفت آبادان در کنار تيمهاي پيکان، پديده خراسان، مس رفسنجان و گلگهر سيرجان از تيم‌هاي ميانه جدول رده‌بندي ليگ برتر است و براي صعود در جدول نياز مبرم به سه امتياز بازي خانگي برابر نساجي دارد.
اما نساجي مازندران نيز که فصل کم فروغي را پشت سر گذاشته با ۲۵ امتياز جز تيمهاي فانوس به دست است و به شدت خطر سقوط را احساس مي‌کند و براي فرار از منطقه خطر چشم به سه امتياز بازي برابر زردپوشان آباداني دارد.
صنعت‌نفت در خط حمله رضا خالقي‌فر مهاجم آماده و خطرناک را در اختيار دارد که نشان داده‌ براي هر خط دفاعي بازيکن آزاردهنده‌اي است، اين بازيکن انتخاب اول پورموسوي در برابر نساجي خواهد بود تا بتواند از تجربه و قدرت گلزني اين بازيکن برابر سرخپوشان مازندراني استفاده کند.
در آن سوي ميدان نيز نساجي مازندان با ۲۷ گل خورده در ۲۵ بازي گذشته خود يک خط دفاعي متزلزل را در اختيار داشته که به نظر مي‌رسد عبور از اين خط دفاعي براي نفتي‌ها چندان کار سختي نباشد.
نساجي مازندران با هفت برد، چهار تساوي و ۱۴ باخت و کسب ۲۵ امتياز در رتبه سيزدهم جدول رده‌بندي ليگ برتر قرار دارد و در برابر حريفان خود ۲۰ گل زده و ۲۷ گل خورده را در کارنامه دارد.
در آن سوي ميدان شاگردان سيروس پورموسوي با هشت پيروزي، هشت تساوي و ۹ شکست و کسب ۳۲ امتياز در رتبه دهم جدول قرار دارند، نفتي‌ها نيز ۱۹ گل زده و ۲۰ گل خورده در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند.
در آخرين تقابل‌ ۲ تيم، صنعت‌نفت آبادان توانست با سوپر گل طالب ريکاني در قائمشهر تيم نساجي را شکست دهد و با توجه به آماده بودن شاگردان پورموسوي به نظر مي‌رسد سومين برد متوالي براي برزيلي هاي ايران دور از دسترس نباشد.
در تيم صنعت‌نفت طالب ريکاني و رضا خالقي‌فر در کنار جواناني مانند فاخر تهامي و اميد حامدي‌فر هفته‌هاي اخير به همان تيمي تبديل شدند که هواداران چند آتشه آباداني انتظارش را دارند و پيروزي بر نساجي اکنون خواسته اين هواداران است تا تيم خود را مجدد در بالاي جدول ببينند.
اما حسين زامهران و شاهين ثاقبي ۲ بازيکن با تجربه نساحي در اين فصل زوج خوبي را تشکيل داده‌اند که با سرعت بالاي خود روز سختي را براي خط دفاعي صنعت‌نفت رقم خواهند زد.

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today