شبستان/ جانشين استاندار فارس با خطرناک خواندن موج پنجم بيماري کرونا، گفت: اگر وضعيت قرمز شد براي يک هفته مشاغل گروه ۲ تا چهار تعطيل مي شوند و احتمالا شيراز طي يکي دو روز آينده قرمز خواهد شد.

عبدالرضا قاسم پور، جانشين استاندار فارس امروز(دوشنبه 14 تير) در جمع خبرنگاران به صورت مجازي برگزار شد، بيان داشت: آمار بستري در حال افزايش است، يکي 2 هفته قبل آمار بستري حدود 150 تا 160 نفر بود اما تنها ديروز 319 نفر بستري شدند که اين يعني آمار 2 برابر شده است.
جانشين استاندار فارس در ستاد استاني مبارزه با کرونا اضافه کرد: آمار مراجعين هم افزايش پيدا کرده است و درصد مثبت شدن تست ها هم حدود 30 درصد افزايش يافته و ضريب اشغال تخت هاي عادي 54 درصد و تخت هاي بستري ويژه هم 37 درصد است.
معاون استاندار فارس با اشاره به برگزاري جلسه ستاد استاني مبارزه با کرونا هم گفت: امروز جلسه ستاد استاني برگزار و مصوب شد دانشگاه هاي علوم پزشکي از همه ظرفيت هاي بيمارستان هاي دولتي و عادي استفاده کنند و آمادگي کامل داشته باشند.
وي با اشاره به اينکه بيمارستان پشتيبان اول احيا شده است و در حال برنامه ريزي براي احداث و راه اندازي بيمارستان پشتيبان دوم هستيم، تاکيد کرد: ادارات، نهادها و شهرداري ها هرگز در برنامه هاي افتتاح پروژه خود از مردم به هيچ وجه دعوت نکنند و باعث تجمع نشوند و اگر رعايت نشود مديران متخلف به هيئت تخلفات اداري معرفي مي شوند و برابر مقررات برخورد مي شود.
قاسم پور با يادآوري اين مطلب که اعمال محدوديت هاي هوشمند با تدابير سختگيرانه تر مطابق با رنگ بندي شهر ها از ديگر مصوبات اين جلسه بود، افزود: ممنوعيت مسافرت تابستاني و برخورد با خودروها متخلف از ديگر مصوبات جلسه امروز ستاد استاني مبارزه با ويروس کرونا بود.
وي با تاکيد بر اينکه فرمانداران و بهداشت و درمان از صدور هر نوع مجوز براي تجمع هاي مختلف نظير ورزشي، سياسي، فرهنگي و علمي خودداري کنند، افزود: با توجه به شرايط استان برگزاري برنامه هاي ماه ذيحجه چه در فضاي بسته و چه در فضاي باز ممنوع اعلام شد مگر اينکه ستاد ملي کرونا مصوبه اي در آينده داشته باشد.
قاسم پور با اشاره به اينکه تشديد نظارت ها را در دستور کار قرار خواهيم داد، تاکيد کرد: دستگاه هاي اجرايي هم نظارت را بر بخش هاي زير مجموعه خود اعمال کنند.
به گفته معاون استاندار فارس، اطلاع رساني موج خطرناک پنجم هم از طريق رسانه هاي جمعي استان انجام مي شود.
وي با اشاره به اينکه جلسات مختلف با اصناف و اتحاديه هاي شغلي برگزار شد تا آنان متقاعد شوند و شرايط برايشان تعريف شود تا مثل 16 ماه گذشته همکاري هاي خود را داشته باشند، افزود: اگر وضعيت قرمز شد براي يک هفته مشاغل گروه 2 تا چهار تعطيل مي شوند و احتمالا شيراز طي يکي دو روز آينده قرمز خواهد شد.
قاسم پور با اشاره به اينکه کلاس هاي تابستانه هم کلا تعطيل اعلام شدند، تاکيد کرد: نظارت بر اماکن گردشگري هم انجام مي شود که فضاهاي بسته اماکن گردشگري هم تعطيل اعلام شدند و تشديد مبادي ورودي استان شکل مي گيرد.
وي گفت: ادارات بايد از فاصله گذاري و حد نصاب جلسات نظارت داشته باشند و دورکاري هم مطابق رنگ بندي هر شهر اعمال کنند.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online