صدا و سيما/ معاون امور بازرگاني و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالي از توزيع ۴۶ تن و ۵۰۰ کيلو مرغ تازه در استان طي امروز در فروشگا‌هاي عرضه اين ماده پروتئيني خبر داد.

مهرداد داودزاده، معاون امور بازرگاني و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالي از توزيع ۴۶ تن و ۵۰۰ کيلو مرغ تازه در استان طي امروز در فروشگا‌هاي عرضه اين ماده پروتئيني خبر داد.
وي گفت: بيش از ۷۳ تن گوشت مرغ نيز در روز گذشته در فروشگاه‌هاي عرضه اين ماده پروتئيني با قيمت مصوب توزيع شد که اين ميزان حدود ۲ برابر مصرف شهروندان است.
معاون امور بازرگاني و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالي افزود: با توزيع اين ميزان مرغ در بازار استان، هم اکنون هيچ کمبودي وجود ندارد و مردم نبايد نگران تامين اين ماده پروتئيني باشند.
داوودزاده در ادامه به اختصاص ۴۰ تن سهميه مرغ منجمد در استان اشاره کرد و گفت: طي چند روز اخير کمبود بازار را با توزيع مرغ منجمد با قيمت مصوب جبران کرديم.
وي اضافه کرد: در چند روز اخير گرم شدن هوا و استرس دمايي موجب تاخير در جوجه ريزي و کاهش وزن مرغ شده بود که اين امر موجب شد تا حدودي کمبود مرغ در سطح بازار احساس شود.
معاون امور بازرگاني و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالي در ادامه به اجراي طرح رصد و ثبت اطلاعات توليد و فروش گوشت مرغ از مبدا(کشتارگاه) تا محل عرضه(واحد‌هاي صنفي) در سامانه جامع تجارت و سامانه اداره پست(کد رهگيري) اشاره کرد و گفت: ثبت اطلاعات کامل توليد و فروش گوشت مرغ به صورت آنلاين در سامانه جامع تجارت و سامانه اداره پست، رصد کالا از محل مبدأ تا محل عرضه از طريق کد‌هاي رهگيري اداره پست، رفع هر گونه مغايرت‌ها در آمار و اطلاعات اعلامي همکاران در وزارت جهاد کشاورزي و سازمان‌هاي صمت در ميزان و مقدار مرغ کشتارشده و عرضه شده در بازار و نظارت و کنترل دقيق الکترونيکي و حذف بازرسي‌هاي فيزيکي و هزينه‌هاي مرتبط به آن توسط اين سامانه انجام مي‌شود.

آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today