پايگاه خبري پليس/ فرمانده انتظامي يزد از دستگيري ۲ متهم به کلاهبرداري و جعل و فروش تعدادي از املاک يک مالباخته به ارزش ۲۵۲ ميليارد ريال در استان خبر داد.

سرتيپ عباسعلي بهداني‌فرد، فرمانده انتظامي يزد با اعلام اين خبر اظهار کرد: در پي مراجعه و شکايت فردي مبني بر کلاهبرداري و فروش اراضي تحت مالکيت وي در شهر يزد توسط افرادي بررسي موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وي ادامه داد: ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداري پليس آگاهي با انجام تحقيقات فني متوجه شدند فردي با اقدامات متقلبانه و جعل اسناد و مدارک، ۱۲ قطعه از زمين‌هاي مسکوني مال باخته را به ديگران به فروش رسانده است.
فرمانده انتظامي يزد تصريح کرد: کارآگاهان پليس با اقدامات اطلاعاتي متهم را که با در دست داشتن وکالت براي پيگيري امور ثبتي زمين‌ها اقدام به کلاهبرداري کرده بود شناسايي و پس از هماهنگي و اخذ دستور قضايي وي را دستگير کردند.
بهداني‌فرد خاطرنشان کرد: متهم در بازجويي‌هاي تخصصي انجام شده با قرار گرفتن در برابر دلايل و ادله موثق پليس به جعل سند و فروش اين ملک‌ها به اين ارزش با همدستي فرد ديگري به شهروندان اعتراف کرد.
اين مسوول بيان کرد: در عمليات ديگر پليس، همدست متهم نيز دستگير و اسناد مالکيت اين زمين‌ها از دست متهمان خارج و پس از تشکيل پرونده قضايي روانه دادسرا شدند.
وي گفت: شهروندان در معاملات خود و براي انجام امور اداري به افراد مورد اعتماد مراجعه کرده و خريداران املاک نيز قبل از خريد و فروش و واريز هرگونه وجهي از صحت ملک و اسناد مالکيت آن اطمينان کامل پيدا کنند.

آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today