ميزان/ چنانچه در روياي سفر به شمال با آهنگ جاده‌هاي شمال حجت اشرف زاده هستيد اين رويا را از سر بيرون کنيد که کرونا در کمين است.

در اين روز‌هاي بحراني کرونايي که استان‌هاي جنوبي کشورمان مانند سيستان و بلوچستان و خوزستان، هم دچار بحران کم آبي و بي آبي هستند و هم کرونا مردم را گرفتار کرده، سفر رفتن براي تفريح و خوشگذراني کاري بجا نخواهد بود.
هر چند قوانيني براي محدود کردن سفر‌هاي تفريحي مردم در اين شرايط وضع شده، اما باز هم بسياري از مردم بي توجه به قوانين بار سفر مي‌بندند و راهي مي‌شوند.
منع تردد و جريمه يک ميليون توماني براي خودرو‌هاي متخلف در نظر گرفته شده است، اما اين قوانين بازدارنده نيست.
در حال حاضر با توجه به اينکه ۹۲ شهر کشور در وضعيت قرمز و ۱۸۳ شهر در وضعيت نارنجي قرار دارند طبق مصوبات ستاد ملي مقابله با کرونا خروج خودروهاي بومي از شهرهاي قرمز و نارنجي و ورود پلاک هاي غير بومي به اين دسته از شهرها ممنوع است.
جريمه يک ميليون توماني تردد به شهر قرمز و ۵۰۰ هزار توماني تردد به شهر نارنجي پابرجاست با توجه به اينکه تهران نيز در شرايط قرمز کرونايي است، تردد خودروها با پلاک تهران خارج از استان جريمه يک ميليون توماني را در پي خواهد داشت.
يا جريمه هاي دريافت شده از متخلفان، خرج استان هاي محرومي چون سيستان و بلوچستان شود يا مردم سفرهاي خود را لغو کنند و هزينه آن را به مردم محروم استان‌هاي درگير بي‌آبي و کرونا اهدا کنند.

آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today