باشگاه خبرنگاران/ مشکلات قلبي و تنفسي علت بيشترين اعزام نيرو‌هاي اورژانس ۱۱۵ استان در بهار امسال بود.

پيمان اسدي، رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي گيلان اظهار کرد: در ۳ ماه ابتداي امسال مأموريت‌هاي اورژانس استان افزايش داشته است.
او افزود: مشکلات قلبي و تنفسي بيشترين آمار علت اعزام نيرو‌هاي اورژانس ۱۱۵ گيلان را در اين مدت به خود اختصاص داده است.
رئيس مرکز اورژانس گيلان اظهار داشت: در ۳ ماه گذشته ۲۷ هزار و ۸۱۵ مأموريت از سوي مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي گيلان انجام شد که رشد ۴۴ درصدي نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشت.
به گفته اسدي از مجموع مأموريت‌هاي مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان گيلان ۲۲ هزار و ۴۷۴ مورد غيرتصادفي و ۵ هزار و ۳۴۱ مورد نيز مربوط به تصادفات جاده‌اي بود.
او با بيان اينکه از مجموع مأموريت‌هاي انجام شده ۱۶ هزار و ۲۳۲ مأموريت منجر به بستري افزاد شد، ادامه داد: بيشترين مأموريت‌ها مربوط به مشکلات تنفسي و قلبي بوده است.
رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي گيلان با اشاره به امدادرساني اورژانس گيلان به ۱۰ مورد حادثه مربوط به غرق شدگي در اين مدت گفت: ۹ مورد از امدادرساني‌ها در پي حادثه غرق شدگي منجر به بستري و يک مورد خدمات رساني در محل انجام گرفت.
اسدي تصريح کرد: يک هزار و ۴۳۳ ماموريت مشکوک به کوويد ۱۹ نيز در ۳ ماه گذشته در استان گيلان از سوي اين مرکز انجام گرفت.
اورژانس ۱۱۵ گيلان با برخورداري از ۵۴۱ نيروي انساني، ۶۷ پايگاه شهري و جاده اي، ۱۳۴ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه موتورلانس، يک دستگاه بالگرد و يک دستگاه اتوبوس آمبولانس براي خدمات رساني آماده است.

آخرين خبر گيلان در اينستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today