نماد آخرین خبر

کلاهبرداران ۷ میلیاردی در فارس به آخر خط رسیدند

منبع
پليس فتا
بروزرسانی
کلاهبرداران ۷ میلیاردی در فارس به آخر خط رسیدند

پليس فتا/ رئيس پليس فتا استان فارس از دستگيري کلاهبرداران 7 ميليارد ريالي خبر داد و گفت: متهمان در اعترافات خود عنوان کردند برخي از شهروندان به واسطه قيمت پايين و به دليل طمع ورزي و از روي اعتماد نابه جا، اقدام به واريز وجه به عنوان پيش پرداخت مي‌نمودند.

سرهنگ حشمت سليماني، رئيس پليس فتا استان فارس در تشريح اين خبر اظهار داشت: در پي شکايت مردي ميانسال مبني بر مشاهده " آگهي فروش موبايل با قيمت عمده در گروه تلگرامي " موضوع در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرار گرفت.
سرهنگ سليماني ادامه داد: شاکي در اظهارات خود بيان داشت که در يکي از گروه‌هاي تلگرامي با يک آگهي تحت عنوان فروش موبايل زير قيمت بازار برخورد کرده و ضمن برقراري تماس با فرد تبليغ کننده، مجرم مبلغ 500 ميليون ريال وجه به عنوان بيعانه از قرباني درخواست مي‌کند و پس از دريافت وجه؛ ديگر جوابگو تماس تلفن وي نبوده است.
اين مقام سايبري گفت: باتوجه به حساسيت پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرار گرفت که با اقدامات فني صورت گرفته، مشخص شد متهمان با درج آگهي‌هاي مشابه در گروه‌ها و کانال‌هاي مختلف تلگرامي، اقدام به کلاهبرداري از شهروندان مي‌نمودند که با اقدامات پليسي متهمين مورد شناسايي قرار گرفتند و طي هماهنگي با دستگاه قضايي، دستگير شدند.
اين مقام انتظامي با اشاره به اينکه در بررسي‌هاي بيشتر مشخص شد متهمين با همين شگرد مبلغ 7 ميليارد ريال از 56 نفر ديگر کلاهبرداري کرده بودند ،گفت: دستگير شدگان در اظهارات خود هدف از اين کار را کسب درآمد بيان داشتند و در ادامه صحبت‌هاي خود به اين نکته اشاره کردند که برخي از شهروندان به واسطه قيمت پايين و به دليل طمع ورزي و از روي اعتماد نابه جا، اقدام به واريز وجه بعنوان پيش پرداخت مي‌نمودند.

اين مقام مسئول خاطر نشان کرد: کاربران هرگز فريب اينگونه آگهي‌ها را نخورند و تا زمان دريافت کالا و يا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهي، مبلغ يا مبالغي را واريز نکنند.
رئيس پليس فتا استان فارس ضمن معرفي سايت پليس فتا به آدرس cyberpolice.ir گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک در فضاي مجازي مي‌توانند از طريق سايت پليس فتا و يا با شماره تماس 096380 با همکاران بنده در ميان بگذارند.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online