نماد آخرین خبر

محرومیت شادگانی‌ها از پایگاه انتقال خون

منبع
مهر
بروزرسانی
محرومیت شادگانی‌ها از پایگاه انتقال خون

مهر/ شادگان به سبب داشتن بيماران تالاسمي و حوادث جاده‌اي همواره نيازمند خون است که براي ترويج فرهنگ کمک‌رساني به نيازمندان به خون،لازم است که پايگاه دائمي انتقال خون در شهرستان ايجاد شود.

خون يکي از اورژانسي‌ترين مواردي است که افراد در هنگام تصادفات رانندگي، سوختگي، اعمال جراحي، بيماران مبتلا به تالاسمي و… به آن نياز مبرم و حياتي دارند.
اهداي خون جزو زيباترين جلوه‌هاي نوع دوستي و از ضروري‌ترين موضوع‌هاي ويژه و هميشگي براي درمان بيماران است که در هر شرايطي به خاطر اهميت آن بايد در هر زمان لازم تأمين شود که براي تحقق آن بدون شک وجود پايگاه در دسترس امري ضروري است.
ايجاد پايگاه انتقال خون يکي از مهم‌ترين نيازها و بخشي از مطالبه مردمي از مسئولان شهرستان شادگان است که براي تحقق آن به همکاري و پيگيري دانشگاه علوم پزشکي آبادان نياز دارد.
علي مجدم يکي از شهروندان شادگاني اظهار کرد: در حال حاضر به علت نبود اين پايگاه انتقال خون در شادگان مردم براي اهدا خون بايد به شهرهاي اهواز يا آبادان مراجعه کنند.
محمد عساکره ديگر شهروند شادگاني گفت: تأسيس و ايجاد پايگاه انتقال خون از نيازهاي ضروري در اين شهرستان بوده و در راستاي برطرف کردن اين مشکلات اميد است که هرچه سريع‌تر نسبت به احداث اين مرکز اقدام شود.
مرتضي مقدم يکي از شهروندان شادگاني تأکيد کرد: ايجاد پايگاه انتقال خون جزو مهم‌ترين نيازهاي شهرستان شادگان است که در سال‌هاي گذشته مردم بارها مطالبات خود را به مسئولان اين شهر اعلام کردند ولي به رغم گذشت زمان و اهميت موضوع هنوز در عمل شاهد انجام آن نيستيم.
«مهدي غبيشاوي» يکي از روستاييان اين شهرستان گفت: کساني که داوطلب اهداي خون در روستاهاي شهرستان شادگان هستند به دليل نبود پايگاه اهداي خون به ناچار براي اهداي خون به مرکز استان و يا به شهرهاي همجوار مراجعه مي‌کنند که اين امر علاوه بر هزينه‌هاي اياب و ذهاب براي فرد اهداکننده خون، خطرات تردد در جاده را نيز به همراه دارد؛ بنابراين از مسئولان و دست‌اندرکاران اين حوزه انتظار مي‌رود که براي حل اين معضل اقدام کنند.
شرايط شهرستان شادگان خاص است چرا که در مسير ترانزيتي قرار دارد که از سويي وقوع تصادفات متعدد و از سوي ديگر وضعيت بيماران تالاسمي اين شهرستان ضرورت ايجاد پايگاه انتقال خون را در اين شهرستان به خوبي روشن مي‌سازد که اميد مي‌رود اين موضوع از سوي مسئولان استاني و شهرستاني مورد توجه قرار گيرد.

 

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today