نماد آخرین خبر

خطر خشک شدن ۸۰۰ هکتار از باغات چادگان

منبع
فارس
بروزرسانی
خطر خشک شدن ۸۰۰ هکتار از باغات چادگان

فارس/ رئيس اداره ترويج و کشاورزي جهاد کشاورزي شهرستان چادگان گفت: خطر خشک شدن ۸۰۰ هکتار از باغات شهرستان چادگان را تهديد مي‌کند.

مهدي ارپناهي، رئيس اداره ترويج و کشاورزي جهاد کشاورزي شهرستان چادگان اظهار کرد: به دليل کاهش چشمگير بارش‌هاي امسال از ۲۲۰۰ هکتار از باغات در شهرستان ۸۰۰ هکتار از باغات شهرستان چادگان در معرض خشک شدن و کاهش عملکرد هستند.
وي بيان کرد: محصولات باغي از قبيل بادام، گردو، هلو، زردآلو و آلبالو از جمله ميوه‌هاي باغات اين شهرستان هستند که ۵۵۰ هکتار در بخش مرکزي و ۲۵۰ هکتار در بخش چناررود کشت‌ شده‌اند که به دليل کم‌آبي در معرض خشک شدن هستند.
رئيس اداره ترويج و کشاورزي جهاد کشاورزي شهرستان چادگان گفت: اگر به اين باغات آبرساني نشود بالغ‌بر ۱۶ ميليارد تومان به باغ داران خسارت وارد مي‌شود که اين باعث متزلزل شدن کشاورزان منطقه مي‌شود.
ارپناهي ادامه داد: براي جلوگيري از خشک شدن باغات شهرستان درخواست اعتبار داده‌ايم که در صورت تخصيص اين اعتبار با استفاده از تانکر اقدام به آبياري باغات خواهيم کرد و باغات شهرستان چادگان را از خشکي نجات مي‌دهيم.
وي عنوان کرد: درختان ميوه اين باغات از قدمت بالايي برخوردار هستند که چنانچه درختان خشک شود خسارت سنگيني به باغداران تحميل مي‌شود که اميدوارم مسؤولان به تامين اعتبار در جهت جلوگيري آر خشک شدن باغات شهرستان عنايت ويژه داشته باشند.


آخرين خبر اصفهان در اينستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today