نماد آخرین خبر

یک‌ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در کرمانشاه واجد شرایط تزریق واکسن هستند

منبع
فارس
بروزرسانی
یک‌ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در کرمانشاه واجد شرایط تزریق واکسن هستند

فارس/ معاون فني مرکز بهداشت استان کرمانشاه با بيان اينکه يک‌ميليون و ۵۰۰ هزار نفر در استان واجدشرايط تزريق واکسن هستند، گفت: تزريق دُز اول به خصوص در کساني که به کرونا مبتلا شده‌اند، درصد ايمني زيادي در بدن ايجاد مي‌کند.

سارا شاه‌آبادي، معاون فني مرکز بهداشت استان کرمانشاه امروز در خصوص روند واکسيناسيون کرونا در استان، اظهار داشت: از روز گذشته واکسيناسيون نوبت اول گروه سني ۶۵ سال و نوبت دوم افراد باقي‌مانده ۷۰ سال به بالا در استان در حال انجام است.
وي با اشاره به ورود ۲۸ هزار دُز واکسن سينوفارم به استان، گفت: با اين تعداد نوبت دوم افراد ۷۰ سال به بالا کامل مي‌شود و درصدي از افراد ۶۵ تا ۷۰ سال هم واکسينه خواهند شد.
معاون فني مرکز بهداشت استان کرمانشاه روند واکسيناسيون در استان را مطلوب ارزيابي کرد و افزود: تا زماني که واکسن به تعداد محدود وارد مي‌شود، پايگاه‌هاي تجميعي استان از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعدازظهر فعاليت دارند، البته تأکيد شده تا آخرين نفري که وارد سالن مي‌شود واکسن تزريق شود و اگر محموله زيادي به استان برسد به صورت دو شيفت کار تزريق را انجام خواهند داد.
وي از واجدين الشرايط تزريق واکسن متولدين ۱۳۳۵ به قبل خواست براي جلوگيري از ازدحام در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند تا هم احراز هويت آن‌ها راحت صورت گيرد و هم خود اين افراد در کوتاه‌ترين زمان ممکن و بدون معطلي واکسينه شوند.
شاه‌آبادي با بيان اينکه يک‌ميليون و ۵۰۰ هزار نفر در استان واجدشرايط تزريق واکسن هستند، گفت: کساني که واکسن دريافت کرده‌اند به اين معني نيست که ديگر به کرونا مبتلا نمي‌شوند بلکه در صورت ابتلا علائم بيماري در آن‌ها به صورت خفيف‌تر ظاهر مي‌شود.
شاه‌آبادي در خصوص تزريق دُز دوم واکسن آسترازنکا به جامعه هدف، گفت: فاصله دُز اول تا دوم واکسن آسترازنکا حدودا ۱۲ هفته است، بنابراين هنوز موعد تزريق نوبت دوم واکسن نرسيده است. براساس پيگيري‌هاي معاونت بهداشت تعدادي از اين نوع واکسن قرار است وارد کشور شود.

وي تصريح کرد: اگر دُز دوم هم با چند روز تاخير تزريق شود جاي نگراني نيست، دُز اول درصد ايمني زيادي در بدن ايجاد مي‌کند به خصوص در افرادي که مبتلا به کرونا شدند چون سيستم ايمني بدن آن‌ها با کرونا آشنا است، دز دوم براي اطمينان بيشتري تزريق مي‌شود.

آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today