نماد آخرین خبر

هشدار هواشناسی: سیل تابستانه در راه گلستان است

منبع
ايرنا
بروزرسانی
هشدار هواشناسی: سیل تابستانه در راه گلستان است

ايرنا/ مديرکل هواشناسي گلستان با اشاره به تقويت جريانات مرطوب و پرفشار نسبت به احتمال وقوع سيلاب طي روزهاي آخر اين هفته در اين استان هشدار داد.

نوربخش داداشي مديرکل هواشناسي گلستان اظهار داشت: بر اساس تحليل الگوهاي هواشناسي، از امشب آسمان استان شاهد افزايش ابرناکي، رعد و برق و بارش هاي شديد رگباري و تگرگ در نواحي کوهستاني است.
وي بيان کرد: سامانه ناپايدار بارشي از شامگاه امشب وارد گلستان مي شود و با تقويت جريانات مرطوب و خنک از عرض هاي شمالي، بارش هاي رگباري شديدي در مناطق گوناگون استان رقم خواهد خورد.
مديرکل هواشناسي گلستان احتمال آبگرفتگي معابر و مسيل ها را دور از ذهن ندانست و از مسافران خواست از اسکان در حاشيه رودخانه ها خودداري کنند.
داداشي افزود: پيش‌بيني دريايي هواشناسي گلستان هم نشان مي‌دهد که درياي خزر در ۲ روز آينده با موج کوتاه و باد متوسط همراه است.
همچنين مدير دفتر مطالعات پايه منابع آب شرکت آب منطقه اي گلستان گفت: با نفوذ سامانه امواج پر فشار به استان، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و وقوع سيلاب از فردا چهارشنبه تا پايان هفته جاري در استان وجود دارد.
حسين دهقان اظهار داشت: طي اين مدت به علت وقوع رگبارهاي محلي و نقطه اي، احتمال وقوع سيلاب به ويژه در نواحي کوهستاني و کوهپايه اي استان دور از انتظار نيست .
وي از هم استاني ها خواست طي اين مدت در حاشيه رودخانه هاي دايمي و فصلي استان توقف نکرده و از نزديک شدن به رودخانه ها ، مسيل ها ، مخازن سدها و مناطق مستعد وقوع سيل خودداري کنند.
استان گلستان با گستره افزون بر ۲۰ هزار کيلومتر مربع و برخورداري از هفت اقليم آب و هوايي، ۲۸ مرکز باران سنجي برخط و ۱۴۰ مرکز ايستگاه هواشناسي دارد.

آخرين خبر گلستان در اينستاگرام :
Instagram.com/golestan_today