نماد آخرین خبر

شناسایی ۸۷ دستگاه رمز ارز دیجیتال در یزد

منبع
فارس
بروزرسانی
شناسایی ۸۷ دستگاه رمز ارز دیجیتال در یزد

فارس/ مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان يزد گفت: ۸۷ رمز ارز ديجيتال غيرمجاز با قدرت ۶ مگاوات در سطح استان کشف و تحويل مراجع قانوني شده است.

عبدالحميدعباس شياري، مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان يزد در جريان ديدار با معاون تعزيرات حکومتي استان با اشاره به اين‌که تاکنون اطلاع رساني گسترده‌اي به مردم در خصوص رمز ارزها و شيوه‌هاي تشويق مردم به شناسايي آن انجام شده است، اظهار کرد: ۸۷ مرکز رمز ارز ديجيتال غيرمجاز در يزد با قدرت مصرف شش مگاوات و ۱۷ ميليون کيلووات ساعت مصرف انرژي کشف شده است.
وي با اشاره به تشکيل اکيپ‌هاي شناسايي و اقدام قانوني با متخلفين توسط پليس امنيت اقتصادي و برق، افزود: از ميان سه هزار واحد صنعتي مستقر در استان، رفتار بار آن دسته از مشترکين صنعتي که مصرف خود را تعديل داده و مجدد فعاليت خود را از سر گرفته بوده‌اند ، بررسي شد و شماري رمز ارز ديجيتال کشف شد.
مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان يزد با اشاره به اين‌که تقويت راه‌هاي کشف و ابتکار عمل در شناسايي آن گره‌گشا است، گفت: برخي از اين واحدها با دستکاري لوازم اندازه گيري يا جايگزيني ماينرها با تجهيزات و ابزارهاي توليدي اقدام به استخراج ارز ديجيتال مي‌کنند که اين موضوع کار را براي کشف دشوار مي‌کند.
شياري تصريح کرد: نشست‌هاي مختلفي با شرکت مخابرات، نيروي انتظامي و  سازمان قضايي براي شناسايي و کشف رمز ارزهاي ديجيتال داشته ايم و به دستاوردهاي خوبي رسيده ايم.
مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان يزد، استفاده از بسيج به عنوان يک سازمان پويا و مقتدر را توصيه و خاطرنشان کرد: متاسفانه در فضاي مجازي تبليغات زيادي براي نصب تجهيزات استخراج رمز ارز وجود دارد که بايد به صورت قانوني با آن برخورد شود.آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today