نماد آخرین خبر

۴۷ روستای تویسرکان، درگیر تنش کم‌آبی

منبع
ايسنا
بروزرسانی
۴۷ روستای تویسرکان، درگیر تنش کم‌آبی

ايسنا/ مدير اداره آب‌و فاضلاب تويسرکان گفت: ۴۷ روستاي اين شهرستان در سال‌جاري دچار تنش کم‌آبي هستند.

مجيد ياراحمدي، مدير اداره آب‌و فاضلاب تويسرکان با بيان اينکه بيشتر روستاهايي که در شهرستان تويسرکان دچار تنش آبي هستند، در منطقه خرمرود واقع شده‌اند و مشکلات اين روستاها از اواخر خردادماه امسال آغاز شده است، اظهار کرد: در حال حاضر به شش روستاي شهرستان تويسرکان آبرساني سيار صورت مي‌گيرد که پيش‌بيني مي‌شود اين تعداد به ۲۰ روستا برسد.
ياراحمدي با اشاره به اينکه کلرزني‌هاي گازي مشکلاتي را براي آبرساني به‌ويژه در مناطق روستايي تويسرکان ايجاد کرده است، افزود: ظرف مدت يک ماه آينده فرآيند کلرزني گازي در ۱۰ روستاي شهرستان جمع‌آوري مي‌شود.
وي همچنين از دامن زدن قطعي‌هاي برق به مشکلات موجود بر سر راه تأمين آب آشاميدني در نقاط مختلف شهرستان تويسرکان اشاره کرد و متذکر شد: گرچه تمام سعي خود را براي عدم جيره‌بندي آب در روستاها مي‌کنيم اما اين طرح آخرين تدبير لازم براي تأمين آب آشاميدني روستاهاي شهرستان است.
ياراحمدي با اشاره به اينکه با نصب دو فشار شکن جديد بر سر راه انتقال آب به بخش‌هايي از مناطق مختلف شهرستان، تعداد فشارشکن‌ها از ۲۴ عدد به ۲۶ عدد رسيده است، تأکيد کرد: با پيگيري‌هاي مستمر اکنون ميانگين مدت زمان رفع حوادث آب در سطح شهر به يک ساعت و در روستاها به يک روز کاهش پيدا کرده است.
اين مقام مسئول خاطرنشان کرد: ميزان پرت آب در قسمت آب شهري در شهرستان تويسرکان به ۱۹ درصد کاهش يافته و در روستاهاي شهرستان نيز از ۴۵ درصد به ۳۰ درصد پرت آب رسيده‌ايم.
وي افزود: برخي مشکلاتي که در روند فعاليت تصفيه‌خانه سد سرابي قرار داشت، برطرف شد و اکنون علاوه بر تأمين آب آشاميدني شهر تويسرکان از طريق سد سرابي، روستاهايي مانند ريواسيجان و رودآور نيز به‌صورت مستقيم از آب اين سد استفاده مي‌کنند.
شهرستان تويسرکان از سه شهر تويسرکان، سرکان و فرسفج، دو بخش مرکزي و قلقلرود و هفت دهستان برخوردار است.
  
  
 

آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today