نماد آخرین خبر

دهکده اقتصاد مقاومتی در سمنان ایجاد شد

منبع
تسنيم
بروزرسانی
دهکده اقتصاد مقاومتی در سمنان ایجاد شد

تسنيم/ جانشين فرماندهي سپاه ناحيه سمنان گفت: با اشاره به اينکه دهکده اقتصاد مقاومتي سمنان در راستاي تحقق بيانيه گام دوم انقلاب راه‌اندازي شده است گفت: اشتغال‌زايي يکي از مهم‌ترين اهداف پيش روي اين دهکده است.

سرگرد پاسدار حسين دهرويه، جانشين فرماندهي سپاه ناحيه سمنان اظهار کرد: دهکده اقتصاد مقاومتي سپاه ناحيه سمنان با عنوان مرکز آموزش شهيد فخري زاده در اردوگاه قدس اين شهرستان راه‌اندازي شده است.
وي با اشاره به اينکه دهکده اقتصاد مقاومتي سمنان در راستاي تحقق بيانيه گام دوم انقلاب راه‌اندازي شده است، گفت: اشتغال‌زايي يکي از مهم‌ترين اهداف پيش روي اين دهکده است.
جانشين فرماندهي سپاه ناحيه سمنان با تأکيد بر اينکه از تمام توان و ظرفيت‌ها براي توسعه و تقويت دهکده اقتصاد مقاومتي استفاده مي‌شود، بيان کرد: در ادامه مسير و براي عملياتي شدن اهداف و برنامه اين دهکده اقتصادي بايد دستگاه‌هاي مختلف اجرايي مشارکتي جدي و همکاري و همراهي لازم را داشته باشند.
دهرويه با اشاره به راه‌اندازي دهکده اقتصاد مقاومتي در مجموعه نيروگاه قدس افزود: در اين مجموعه 89 هکتار زمين وجود دارد که قرار است اقدامات و برنامه‌هاي مختلفي با مشارکت دستگاه‌هاي اجرايي و ادارات شهرستان سمنان نظير جهاد کشاورزي، آب و فاضلاب شهرستان سمنان و ديگر دستگاه‌ها انجام شود.
وي به برگزاري جلسات مختلف با حضور مديران و مسئولان اداراتي نظير آب و فاضلاب، راه و ترابري، جهاد کشاورزي، امور عشايري و برق اشاره کرد و ادامه داد: مقرر شده است يک واحد باغ الگو در مجموعه اردوگاه قدس با کاشت درختان مثمر نظير زردآلو، گوجه‌سبز و بادام در 6 هکتار زمين از سوي جهاد کشاورزي سمنان راه‌اندازي شود.
جانشين فرماندهي سپاه ناحيه سمنان خاطرنشان کرد: احداث استخر ذخيره آب و لايه روبي قنات و تخصيص بودجه لازم در اين زمينه از ديگر اقداماتي است که در دهکده اقتصاد مقاومتي سمنان به جهاد کشاورزي سمنان واگذار شده است.
دهرويه بيان کرد: تکميل شبکه برق مجموعه دهکده اقتصاد مقاومتي و انجام پشتيباني‌هاي لازم اقدامي است که اداره برق سمنان انجام آن را بر عهده گرفته است.
وي عنوان کرد: اداره آب و فاضلاب شهرستان سمنان موظف شد پيگيري‌هاي لازم را براي انتقال آب به مجموعه دهکده اقتصاد مقاومتي را داشته باشد.
جانشين فرماندهي سپاه ناحيه سمنان اظهار کرد: اداره عشايري شهرستان سمنان موظف شده است بحث راه‌هاي ارتباطي به دهکده را بررسي و کلاته‌هايي که در مسير هستند به عنوان واحدهاي عشايري شناسايي شوند.
دهرويه تأکيد کرد: در مجموعه دهکده اقتصاد مقاومتي شهرستان سمنان برنامه‌ها بر اساس اولويت‌بندي و تقويم کاري دنبال مي‌شود و اميدواريم با همکاري دستگاه‌هاي اجرايي بتوانيم الگوي موفقي در عرصه اقتصاد مقاومتي را در استان سمنان رقم بزنيم.

 

آخرين خبر سمنان در اينستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today