نماد آخرین خبر

نگرانی از اوج‌گیری موج شدید کرونا در دزفول

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
نگرانی از اوج‌گیری موج شدید کرونا در دزفول

صدا و سيما/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي دزفول با اشاره به بيماري‌زايي ۱۴۰ درصدي کروناي دلتا گفت: مي‌ترسيم با موج شديدي از کرونا مواجه شويم و امکانات جوابگو نباشد.

عبدالکريم فيروززاده، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي دزفول در اين رابطه اظهار کرد: متاسفانه در يکي دو هفته اخير موارد بستري با شيب ملايم در حال افزايش است و تعداد بيماران و موارد ترخيصي، مساوي شده است. 
وي ادامه داد: اين وضعيت، زنگ خطري براي ما است و قطعا در روز‌هاي آينده موارد بستري افزايش مي‌يابند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي دزفول خاطرنشان کرد: با توجه به قرمز شدن استان ايلام و شهر‌هاي همجوار و زياد بودن مراودات اين نقاط با دزفول، از تبديل شدن وضعيت دزفول به قرمز، نگران هستيم.
فيروززاده افزود: هنوز مورد ثابت‌شده ابتلا به کروناي دلتا در دزفول نداشته‌ايم، اما احتمال وجود کروناي دلتاي شناسايي‌نشده وجود دارد.
وي ادامه داد: در حال حاضر حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد تخت‌هاي عادي و ۸۰ تا ۹۰ درصد تخت‌هاي ICU اختصاص داده شده به بيماران مبتلا به کرونا اشغال هستند. در صورتي که روند افزايش موارد بستري ادامه يابد مجبور مي‌شويم ظرفيت تخت‌ها را افزايش دهيم.
فيروززاده گفت: در ماه گذشته مرتب بخش‌هاي پذيراي کرونا تعطيل و به بيماران ديگر اختصاص داده مي‌شد، اما در دو هفته اخير که روند کاهشي بستري متوقف شده بود، حتي با وجود اشغال کم تخت‌هاي برخي از بخش‌ها جرات تعطيلي بخش را نداشتيم، زيرا شرايط به اندازه حد انتظار آرام نبود و بار بيماران زياد بود.

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today