نماد آخرین خبر

۱۶۶ ایرانی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند؛ واکسیناسیون عمومی سرعت گرفت

منبع
رکنا
بروزرسانی
 ۱۶۶ ایرانی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند؛ واکسیناسیون عمومی سرعت گرفت

رکنا/ سخنگوي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي آخرين آمارهاي مربوط به ميزان ابتلا، فوت و واکسيناسيون کرونا را تا امروز 22 تيرماه تشريح کرد.

سيما سادات لاري، سخنگوي وزارت بهداشت، درباره آخرين آمارهاي مربوط به توزيع واکسن کرونا اظهار کرد: تا کنون ۵ ميليون و ۱۰۲ هزار و ۳۰۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو ميليون و ۱۶۹ هزار و ۶۷ نفر نيز دُز دوم را تزريق کرده اند و مجموع واکسن هاي تزريق شده در کشور به ۷ ميليون و ۲۷۱ هزار و ۳۶۸ دُز رسيد.
وي افزود: از ديروز تا امروز ۲۲ تيرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معيارهاي قطعي تشخيصي، ۲۲ هزار و ۷۵۰ بيمار جديد مبتلا به کوويد۱۹ در کشور شناسايي شد که دو هزار و ۳۹۹ نفر از آنها بستري شدند. مجموع بيماران کوويد۱۹ در کشور به سه ميليون و ۴۱۷ هزار و ۲۹ نفر رسيد.
لاري ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۶ بيمار کوويد۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان اين بيماري به ۸۶ هزار و ۲۰۷ نفر رسيد. خوشبختانه تا کنون سه ميليون ۵۶ هزار و ۱۶۰ نفر از بيماران، بهبود يافته و يا از بيمارستانها ترخيص شده اند.
سخنگوي وزارت بهداشت با بيان اين که سه هزار و ۸۶۶ نفر از بيماران مبتلا به کوويد۱۹ در بخش هاي مراقبت هاي ويژه بيمارستانها تحت مراقبت قرار دارند، اظهار داشت: تا کنون ۲۴ ميليون و ۶۷۱ هزار و ۲۲۰ آزمايش تشخيص کوويد۱۹ در کشور انجام شده است.
در حال حاضر ۱۴۳ شهر کشور در وضعيت قرمز، ۱۸۶ شهر در وضعيت نارنجي، ۱۱۹ شهر در وضعيت زرد قرار دارند.

آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran