نماد آخرین خبر

اعتیاد، عامل اصلی طلاق در خلخال

منبع
ايرنا
بروزرسانی
اعتیاد، عامل اصلی طلاق در خلخال

ايرنا/ مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداري خلخال گفت: اعتياد به موادمخدر رتبه اول از هشت عامل موثر افزايش آمار طلاق در اين شهرستان را به خود اختصاص داده است.

زينب کاظمي، مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداري خلخال اظهار کرد: خيانت، عدم مسئوليت‌پذيري، ضرب و شتم، دخالت اطرافيان، طلاق عاطفي، اختلالات رواني وعدم تمکين همسران به ترتيب در رتبه‌هاي بعدي جاي گرفته‌اند.
وي وضعيت رعايت عفاف و حجاب از سوي بانوان و دختران منطقه را بسيار مطلوب دانست و گفت: خلخال از شهرستان‌هاي موفق کشور در زمينه حفظ عفاف و حجاب است.
او افزود: خلخال از ديرباز در رعايت حجاب و مسائل اخلاقي سرآمد ساير شهرستان‌هاي کشور بوده و اعتقادات ديني و تلاش خانواده‌ها براي تربيت فرزنداني صالح مانع از نفوذ فرهنگ غربي و بيگانه به بافت فرهنگي و مذهبي شده است.
وي به اجراي طرح تشويق بانوان برتر در رعايت حجاب اشاره کرد و گفت: با استمرار همايش‌هاي عفاف و حجاب و ارائه راهکارهاي پيشگيرانه از نفوذ فرهنگ غربي به جامعه و رواج فرهنگ بدحجابي و بي‌هويتي در بين نسل جوان جلوگيري مي‌کنيم.
وي با تاکيد بر اين که انجام کارهاي فرهنگي نرم همواره بر برخوردهاي تند و خشن مقدم و کارسازتر بوده است، افزود: ترويج فريضه واجب امر به معروف و نهي از منکر با استفاده از راهکارهاي نرم و نصيحت‌گونه مي‌تواند در پيشگيري از نفوذ فرهنگ بيگانه و جلوگيري از پديده بدحجابي موثر باشد.
وي به برنامه‌ريزي براي گراميداشت هفته عفاف وحجاب در خلخال اشاره و برگزاري همايش عفاف و حجاب و برپايي نمايشگاهي از آثار مخرب و زيانبار بدحجابي در جامعه، اجراي کارگاه‌هاي آموزشي، نشست‌هاي فرهنگي و اجراي مسابقات مختلف را از جمله اين برنامه‌ها ذکر کرد.
 
  
  

آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today