نماد آخرین خبر

۴۱۰ دستگاه استخراج رمز ارز غیر مجاز در استان خراسان جنوبی کشف شد

منبع
تسنيم
بروزرسانی
۴۱۰ دستگاه استخراج رمز ارز غیر مجاز در استان خراسان جنوبی کشف شد

تسنيم/ رئيس گروه نظارت و کنترل لوازم اندازه گيري شرکت توزيع برق خراسان جنوبي مجموع دستگاه‌هاي کشف شده غير مجاز استخراج رمز ارز از ابتداي طرح شناسايي و مبارزه با ماينرهاي غير مجاز در استان را ۴۱۰ دستگاه عنوان کرد.

محمد هادي حسيني، رئيس گروه نظارت و کنترل لوازم اندازه گيري شرکت توزيع برق خراسان جنوبي ظهر امروز در جمع خبرنگاران مجموع ظرفيت دستگاه‌هاي کشف شده غير مجاز استخراج رمز ارز را 920 کيلووات اعلام کرد و اظهارداشت: ظرفيت دستگاه‌هاي مذکور معادل مصرف برق 1500 خانوار است.
رئيس گروه نظارت و کنترل لوازم اندازه گيري شرکت توزيع برق استان  خراسان جنوبي همچنين از کشف 5  دستگاه رمز ارز غير مجاز در شهرستان قاين خبر داد.
وي با بيان اينکه يکي از چالش‌هاي اصلي صنعت برق در شرايط فعلي وجود دستگاه‌هاي استخراج رمز ارز است و متأسفانه توليدکنندگان در بسياري از موارد با استفاده از تعرفه‌هاي خانگي و صنعتي اقدام به توليد ارز ديجيتال مي‌کنند اظهار داشت: در راستاي اجراي طرح‌هاي شناسايي و کشف ماينرهاي غير مجاز در استان طي بازديدهاي کارشناسان و پرسنل اين شرکت در هفته گذشته 5 دستگاه رمز ارز غير مجاز از يک واحد صنعتي که به حالت تعطيل درآمده بود کشف شد.
وي ادامه داد: مجموع تقريبي ظرفيت دستگاه‌هاي مکشوفه 10 کيلووات است که با همکاري نيروهاي انتظامي در اين شهرستان شناسايي  و متخلفان در اين زمينه به مراجع قضايي معرفي شدند.
حسيني تاکيد کرد: استفاده غيرقانوني از برق براي رمز ارزهاي غير مجازسبب ايجاد نوسان در شبکه برق شده و علاوه بر آسيب به لوازم برقي ساير مشترکان، ازعمده دلايل قطعي برق در روزهاي اخير بوده است.
وي با توجه به افزايش دماي هوا در هفته‌هاي پيش رو وک اهش ظرفيت توليد نيروگاه برق آبي به دليل کاهش نزولات آسماني از مشترکان خواست ضمن رعايت الگوهاي مديريت مصرف و کاهش مصرف خود به خصوص در ساعت‌هاي پيک بار، هرگونه مورد مشکوک به استفاده از دستگاه ماينر غير مجاز را به شماره 6- 32400585 -056 اطلاع و تا سقف 20 ميليون از پاداش نقدي بهره مند شوند.


آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today