نماد آخرین خبر

ترخیص کالا‌های رسوب‌شده در بندرامام در کمتر از ۲ ماه

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
ترخیص کالا‌های رسوب‌شده در بندرامام در کمتر از ۲ ماه

باشگاه خبرنگاران/ ناظر گمرکات خوزستان از نتيجه بخش بودن پيگيري ها براي خروج فوري يک ميليون و ۴۰۰ هزار تن کالاي اساسي از بندر امام خميني(ره) خبر داد.

غلامرضا بلوطي ميرزا، ناظر گمرکات خوزستان به انجام تشريفات قانوني براي خروج فوري يک ميليون و ۴۰۰ هزار تن کالاي اساسي از بندر امام خميني(ره) اشاره کرد و گفت: مدت زمان رسوب کالاهاي اساسي در اين بندر متعادل مي‌شود.
بلوطي ميرزا با بيان اينکه رسوب کالاهاي اساسي در بندر امام ناشي از کمبود کاميون حمل بار است، اظهار کرد: با تمهيدات انديشيده شده ۲۰ درصد به ظرفيت کاميون‌ها در بندر امام افزوده شده و تعداد کاميون ها در اين بندر به ۲ هزار و ۱۰۰ دستگاه رسيده است.
وي با تاکيد بر اينکه کمتر از ۲ ماه رسوب کالاي اساسي در بندرامام خميني(ره) متعادل خواهد شد، افزود: کمبود کاميون به دليل برداشت محصول در مناطق مرکزي کشور، شرايط آب و هوايي و شرايط رقابتي بخش خصوصي و بخش دولتي است که البته تا حدودي مشکل برطرف شده است.
بلوطي ميرزا گفت: گمرک بندر امام خميني آمادگي ۲۴ ساعته براي ترخيص کالاهاي اساسي به منظور تسهيل در واردات کالاهاي اساسي به کشور را دارد و هدف و دغدغه متوليان امر رساندن کالاهاي اساسي و تامين دام به بازارهاي هدف است.
وي به افزايش صادرات کالاهاي غيرنفتي از بنادر استان خوزستان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: علي رغم تحريم ظالمانه شاهد رشد ۲۵۰درصدي صادرات کالا از بندر خرمشهر و ساير بنادر استان خوزستان هستيم.

 
 

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today