نماد آخرین خبر

نیروی انتظامی ادعای کودک ربایی در بهشهر را تکذیب کرد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
نیروی انتظامی ادعای کودک ربایی در بهشهر را تکذیب کرد

ايرنا/ فرمانده انتظامي بهشهر ادعاهاي مطرح شده در شبکه‌هاي اجتماعي و فضاي مجازي درباره کودک ربايي در اين شهرستان را تکذيب کرد و گفت: چنين موضوع ي به هيچ وجه صحت ندارد و با انتشار دهندگان اينگونه شايعات طبق قانون برخورد مي‌شود.

طي روزهاي اخير شايعه کودک ربايي در بهشهر، شهرستاني در شرق مازندران در شبکه هاي اجتماعي و فضاي مجازي دست به دست مي شود و اين موضوع باعث ايجاد رعب و وحشت در ميان خانواده ها شده است.
شايعه پراکنان با ادعاي اين که کودک ربايي در بهشهر در حال گسترش است، ادعا مي کنند که افرادي پاکستاني و افغانستاني با بهانه کمک گرفتن و يا کمک کردن به افراد اقدام به ربودن کودکان در ساعات خلوت روز مي کنند.
ادعاهاي که در اين فضاها مطرح مي شود فاقد هرگونه سند است و مدرک است و به صورت کلي مطرح مي شود تا مخاطب عام در باره جزيياتي که مي تواند صحت و سقم موضوع را روشن نمايد ، کنکاش نکند.
سرهنگ حسن عنايتي گنجي فرمانده انتظامي بهشهر اظهار کرد: در روزهاي ما هم متوجه شديم مطلبي مبني بر کودک ربايي در بهشهر در حال پخش است که در آن ادعا مي شود « فردي پاکستاني به بهانه نان و برنج به خونه مردم مي رود و ضمن دزدي سرقت از منزل  ، بچه دزدي هم مي کند ».
وي توضيح داد: در بررسي هاي انجام شده مشخص شد که اين موضوع صحت ندارد و تعدادي  از کانال ها فضاي مجازي بدون توجه به منبع خبر و همچنين کسب اطلاع از نيروي انتظامي در باره صحت و سقم موضوع، اقدام به بازنشر اين ادعا کردند و به اين ترتيب سبب ايجاد رعب و وحشت در شهروندان شده اند.
فرمانده انتظامي بهشهر تاکيد کرد: با قاطعيت تاکيد مي کنم که چنين موضوعي صحت ندارد و از شهروندان هم درخواست داريم تا اخبار و اطلاعات خود را از منابع معتبر دريافت کنند، چون منابع رسمي به صورت حرفه اي و مسئولانه موضوع را دنبال مي کنند و تا زماني که به اطمينان و قطعيت نرسند ، تنها براي جذب مخاطب بيشتر شايعات را پخش نمي کنند.
سرهنگ عنايتي گنجي به شايعه پراکنان نيز هشدار داد و گفت: برابر ماده ۱۸ قانون جرائم رايانه اي، هر شخصي به قصد اضرار به غير يا تشويش اذهان عمومي با سامانه هاي رايانه اي اقدام به انتشار اکاذيب کند يا خلاف حقيقت را اعلام نمايد، مجرم است و برابر قانون با اين افراد برخورد خواهد شد.

آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today