نماد آخرین خبر

هشدار پلیس فتای آذربایجان‌شرقی درخصوص کلاهبرداری‌های تلفنی

منبع
پليس فتا
بروزرسانی
هشدار پلیس فتای آذربایجان‌شرقی درخصوص کلاهبرداری‌های تلفنی

پليس فتا/ رئيس پليس فتا درآذربايجان شرقي گفت: افراد سود جو با افزايش حس اشتياق مخاطبان و ايجاد ارتباط با استفاده از روش برنده شدن در مسابقه اقدام به کلاهبرداري مي‌کنند و در پايان فرد قرباني متوجه مي‌شود از جايزه خبري نيست و در دام کلاهبرداران افتاده است.

محسن محمودي، رئيس پليس فتا در آذربايجان شرقي اظهار کرد: با مراجعه يکي از شهروندان به پليس فتا و اعلام اينکه از حساب وي مبلغ 310 ميليون ريال برداشت غيرمجاز صورت گرفته است، رسيدگي به موضوع در ستور کارماموران اين پليس قرار گرفت.
وي در ادامه افزود: شاکي با بيان اينکه فرد کلاهبردار با برقراري تماس تلفني اعلام کرده که شما برنده جايزه در يکي از مسابقات شده ايد و براي اينکه جايزه خود را دريافت کنيد بايد يک شماره کارت به همراه تمامي مشخصات و رمز آن را در اختيار ما قرار دهيد که متاسفانه با باور کردن حرف هاي فرد تماس گيرنده و با طي مراحل تعيين شده توسط وي، چند دقيقه بعد حساب بانکي‌ام به طور کامل خالي شد.
محمودي گفت: کارشناسان پليس فتا استان بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند که  با انجام تحقيقات و بررسي هاي فني و دقيق، عامل برداشت غيرمجاز مشخص شد.
وي بيان کرد: با هماهنگي هاي صورت گرفته با مقام قضايي دستورات لازم در خصوص پرونده اخذ و بلافاصله طي اقدامات فني و با تلاش به موقع کارشناسان اين پليس، مبلغ برداشت شده مسدود شد.
محمودي در ادامه از عودت وجه به حساب شاکي خبر داد و گفت: در ادامه روند رسيدگي به پرونده و با توجه به اقدامات  به موقع انجام شده و هماهنگي‌هاي صورت گرفته تمامي 310 ميليون ريال برداشت شده غيرمجاز به حساب شاکي بازگردانده شد.
اين مقام انتظامي با بيان اينکه شهروندان در رابطه با اين نوع کلاهبرداري‌ها آگاه باشند، گفت: کلاهبرداران با افزايش حس کنجکاوي و اشتياق مخاطبان و ايجاد ارتباط با استفاده از روش‌هاي مختلف فريب دهنده، اقدام به کلاهبرداري مي‌کنند و در پايان فرد قرباني متوجه مي‌شود از جايزه خبري نيست و در دام کلاهبرداران افتاده است.
رئيس پليس فتا در آذربايجان شرقي از شهروندان خواست: براي جلوگيري از اين نوع کلاهبرداري‌ها به پيامک‌ها و تماس هايي باعنوان برنده شدن جايزه اعتنايي نکنند و به هيچ عنوان اطلاعات مهم حساب‌بانکي و سايراطلاعات شخصي خود را دراختيار ديگران قرار ندهند.
رئيس پليس فتا استان آذربايجان شرقي در پايان توصيه کرد: براي واريزمبلغ به حسابتان صرفا داشتن شماره‌حساب يا شماره‌کارت‌ بانکي کافي است و بقيه اطلاعات حساب‌بانکي از جمله رمز اول‌ يا دوم، کد CCV2، تاريخ انقضاي‌کارت و حتي مراجعه شما به دستگاه خودپرداز هيچ لزومي ندارد و در صورتي که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شديد مراتب را از طريق سايت پليس فتا به آدرس Cyberpolice.ir و يا با شماره تماس 096380 به مرکز فوريت هاي سايبري پليس فتا گزارش کنند.

آخرين خبر آذربايجان شرقي در اينستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today