نماد آخرین خبر

ارومیه کلانشهری امن برای چرای گوسفندان

منبع
بروزرسانی
ارومیه کلانشهری امن برای چرای گوسفندان

باريش نيوز/ چراي آزادانه گوسفندان در مناطق مختلف مسکوني در کلانشهر اروميه نه تنها باعث آلودگي بصري و محيطي شده، بلکه گلايه ساکنان اين مناطق را نيز در پي داشته است.

با توسعه جوامع شهري و پيشرفت آن و از طرفي هم مهاجرت بي رويه به علت کمبود امکانات در روستاها، باعث به وجود آمدن برخي از معضلات در داخل و محدوده شهر مي‌شود.
نگهداري و چراي گوسفندان در محدوده شهري مسئله‌اي است که طي چندين سال گذشته زير بار بي‌توجهي مسئولين مربوطه به معضلي براي شهروندان تبديل شده است. 
وجود اين احشام در محدوده شهري علاوه بر آلودگي‌هاي بصري، مي‌تواند در انتقال سريع بيماري، آلودگي صوتي و غيره بسيار موثر باشد. 
موضوع چرا و نگهداري گوسفندان در سطح شهري چندين بار توسط رسانه‌ها مطرح شده و آنان خواستار رسيدگي و پاسخگويي مسئولين مربوطه در اين باره بودند که متاسفانه تا کنون هيچ پاسخ و يا عملي در قبال رفع اين مسئله رويت نشده است. 
انتظار مردم از ارگان‌هاي مربوطه پاسخگويي به اين که چرا معابر شهري به محل تردد گله‌هاي گوسفندان تبديل شده است؟! و آيا اين موضوع در شان يک کلانشهر مي‌باشد؟ 
طبق پيام‌هاي دريافتي، مخاطبان اظهار مي‌کنند که بارها شده صبح با صداي گله‌اي از گوسفندان که به سوي فضاي سبز درون شهري هدايت مي‌شوند از خواب بيدار شده‌اند. 
از طرفي هم بايستي گفت که وجود گوسفندان در فضاي درون شهري مي‌تواند از پيشرفت و توسعه شهري اروميه جلوگيري کرده و اثرات منفي در ذهن هر مخاطبي ثبت کند. 
در پايان انتظار مي‌رود رسيدگي به اين مسئله و برخورد با متخلفان اين امر در دستور کار نهادهاي ذي‌ربط قرار گيرد.

آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today