نماد آخرین خبر

ترخیص بیماران کرونایی پیش از سفر نمکی به سیستان‌وبلوچستان

منبع
ايسنا
بروزرسانی
ترخیص بیماران کرونایی پیش از سفر نمکی به سیستان‌وبلوچستان

ايسنا/ نماينده مردم چابهار در مجلس يازدهم با اشاره به حضور وزير بهداشت در استان سيستان و بلوچستان، گفت: بسياري از بيماران پيش از حضور وزير بهداشت به انحاي مختلف از بيمارستان‌ها ترخيص شدند. آنچه مشخص است اين است که بخشي از مديران تلاش مي‌کنند تا واقعيت را انکار کنند که اين موضوع باعث استمرار وضعيت موجود مي‌شود.

معين الدين سعيدي، نماينده مردم چابهار در مجلس يازدهم با اشاره به حضور سعيد نمکي وزير بهداشت در سيستان و بلوچستان، اظهار کرد: پيرو پيگيري مجمع نمايندگان استان سيستان و بلوچستان، وزير بهداشت به استان سفر کرد و شرايط بيماري کرونا را از نزديک بررسي کردند. ايشان متوجه شدند که بسياري از آمار و ارقامي که به وزارت خانه بهداشت ارسال مي‌شود، مبتني بر واقعيات نيست.
وي با بيان اينکه بخشي از مديران سعي در پاک کردن صورت سوال دارند، گفت: برخي از مديران در بدو ورود وزير، شرايط بيمارستان‌هاي استان را بهتر جلوه دادند و متأسفانه بسياري از بيماران پيش از حضور وزير بهداشت به انحاي مختلف ترخيص شدند.
اين عضو کميسيون کشاورزي مجلس ادامه داد: بسياري از شهروندان در روستاها بر اثر کرونا فوت مي‌شوند و به علت نبود کيت تشخيص، نام آنها جزو فوتي‌هاي کرونايي ثبت نمي‌شود. از طرف ديگر در اين خطه افراد بدون شناسنامه حضور دارند که فوت آنها ثبت و ضبط نمي‌شود. همه اين موضوعات باعث شد که وزير بهداشت مصوبات مهمي در مورد استان سيستان داشته باشند.
سعيدي با اشاره به مصوبات سفر سعيد نمکي گفت: بسياري از شهرستان‌ها در اين منطقه فاقد هرگونه مرکز بيمارستاني هستند. فاصله اين عزيزان تا اولين بيمارستان ۱۵۰ تا ۱۷۰ کيلومتر است. وزير محترم اذعان داشتند که ما وضعيت فاجعه باري را تجربه مي‌کنيم، ايشان تاکيد کردند زيرساخت‌هاي حوزه سلامت مخصوصاً جنوب سيستان و بلوچستان اصلا قابل قياس نيست. طبق استاندارد داخلي بايد به ازاي هر يک هزار نفر ۱.۷ تخت بيمارستاني داشته باشيم؛ اما اين شاخص در حوزه انتخابيه بنده از ۵ دهم درصد هم کمتر است.
وي افزود: تعدا پزشک و پرستار هم اصلا استاندارد نيست و در واقع يک چهارم بقيه استان ها است. با اين حال، اولين اقدام وزارت بهداشت تکميل ساخت بيمارستان نيروي دريايي کنارک خواهد بود. مقرر شد که حداکثر تا يک ماه آينده همه امکانات لازم براي احداث اين بيمارستان به منطقه ارسال شود.

آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today