نماد آخرین خبر

آمار کرونای استان زنجان تا ۲۲ تیرماه

منبع
فارس
بروزرسانی
آمار کرونای استان زنجان تا ۲۲ تیرماه

فارس/ از آغاز شيوع ويروس کرونا در استان زنجان، ابتلاي ۹۴ هزار و ۱۷۵ نفر به بيماري کوويد۱۹ در تست‌هاي آزمايشگاهي تاييد شده، که ابتلاي ۱۷۷ نفر از اين آمار طي ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان، از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون ابتلاي قطعي ۹ هزار و ۷۵۳ نفر از بيماران بستري در استان زنجان به کوويد۱۹ بر اساس تست‌هاي آزمايشگاهي تاييد شده که ۸ هزار و ۲۰۱ نفر از آن‌ها بعد از بهبودي، از بيمارستان ترخيص شده‌اند.
بر اساس همين گزارش آمار بيماران سرپايي مبتلا به کوويد۱۹ از آغاز شيوع ويروس کرونا در اين استان، بر اساس تست‌هاي آزمايشگاهي ۸۴ هزار و ۴۲۲ مورد بوده است که ۱۶۷ مورد از آن‌ها طي ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است که با اين حساب مجموع مبتلايان به اين بيماري در استان به ۹۴ هزار و ۱۷۵ نفر رسيده است.
در حال حاضر ۱۶۵ نفر در بيمارستان‌هاي استان زنجان به دليل ابتلا به کوويد۱۹ و يا مشکوک بودن بستري هستند که ۱۰ مورد از اين آمار جزو مبتلايان روز هستند.
براساس همين گزارش آمار تجميعي بيماران بستري شده در بيمارستان‌هاي استان زنجان شامل بيماران مبتلاي قطعي به کوويد۱۹ و همچنين مشکوک ۲۷ هزار و ۳۴۱ نفر اعلام شده است.
همچنين طي مدت زمان شيوع ويروس کرونا يک هزار و ۵۱۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند که يک نفر از اين فوتي‌ها جزو آمار روزانه بوده‌اند.
بايد در حوزه‌هايي که سطح رعايت، پايين است چاره‌انديشي شود
استاندار زنجان با بيان اينکه بايد با مديريت منسجم، سطح رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، افزايش يابد، گفت: اگرچه اقدامات زيادي انجام گرفته، اما قابل قبول نيست و بايد در حوزه‌هايي که سطح رعايت، پايين است ورود و چاره انديشي شود.
وي با اشاره به اينکه اگر در پارک‌ها و بوستان‌ها، پروتکل‌هاي بهداشتي رعايت نمي‌شود، نيازي به بازگشايي آنها نيست، افزود: اين مکان‌ها اگر هم زمان فعاليت معيني دارند، قطعا بعد از پايان زمان تعيين شده، بايد توسط نيروي انتظامي جريمه شوند.
استاندار زنجان گفت: با وجود موفقيت‌هاي کسب شده در حوزه پيشگيري و مقابله با کرونا، اما همچنان در خطر هستيم و بنابراين بايد مواردي که احتمال خطر و اطلاعات در آن بيشتر است مورد توجه قرار گيرند.
وي با انتقاد از صاحبان سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي، به دليل عدم رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي افزود: از زمان شيوع کرونا، در حاليکه ساير اصناف بر اساس برنامه‌هاي ستاد کرونا از تعطيلي‌هاي مکرر برخوردار شدند، فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي، سوپرمارکت‌ها و خواربارفروشي‌ها، با اينکه حتي يک ساعت هم تعطيل نکرده‌اند، اما متأسفانه کمترين رعايت ها را دارند و اين باعث عذاب وجدان است.
استاندار زنجان با اشاره به برخي از مصوبات يکصدوسومين جلسه ستاد مقابله با کروناي استان، با ابراز تاسف از عدم رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي در بعضي از ادارات اظهار کرد: اداره‌هايي که رعايت پروتکل‌ها در آنها، زير ۹۰ درصد باشد مدير آن لايق نيست و حراست آن مشکل دارد.
استاندار زنجان با بيان اينکه مسؤوليت مستقيم عدم رعايت موارد بهداشتي در اداره‌ و دستگاه‌ها، با مديرکل است و با مدير متخلف بايد برخورد جدي شود، گفت: اسامي همه متخلفان در بحث عدم رعايت دستورالعمل‌ها، در همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها، حتي استانداري و دفتر حوزه استاندار، حداکثر تا روز پنجشنبه، اعلام تا برخوردهاي لازم انجام شود.

آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today