نماد آخرین خبر

رکورد بستری روزانه بیماران کرونایی در بابل شکسته شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
رکورد بستری روزانه بیماران کرونایی در بابل شکسته شد

ايرنا/ رکورد بستري روزانه بيماران کرونايي در بابل پس از ۶ ماه، با ورود ۶۰ بيمار جديد مبتلا به کوويد ۱۹ به بيمارستان‌هاي اين شهرستان در ۲۴ ساعت گذشته شکسته شد.

بستري بيماران کرونايي در بابل که از هفتم تيرماه وارد موج پنجم و مدار افزايشي شده بود ، امروز با بستري ۶۰ بيمار جديد مبتلا به کوويد ۱۹ در مراکز درماني در مجموع به ۲۵۴ نفر افزايش يافته است.
همچنين بستري بيماران بدحال کرونايي در بخش مراقبت هاي ويژه که از دو هفته پيش روند افزايشي گرفته بود، در حال حاضر به ۳۳ نفر رسيده است و باعث نگراني مسئولان بهداشت و درمان شهرستان نسبت به احتمال افزايش تعداد فوتي ها در روزهاي آينده شده است.
سيدفرزاد جلالي رييس دانشگاه علوم پزشکي بابل با هشدار به شهروندان در باره وخامت وضعيت کرونايي شهرستان اظهار کرد: در هفته جاري بيش از ۱۱ هزار دوز واکسن کرونا به دست ما رسيده است که تزريق آنها با سرعت در حال انجام است.
سيدفرزاد جلالي افزود : با هماهنگي هاي به عمل آمده، ظرفيت تزريق واکسن کرونا در بابل به ۲ هزار دوز در روز رسيده است که در صورت رسيدن واکسن هاي بيشتر اين آمار روزانه بيشتر هم خواهد شد.
وي اظهار داشت : تاکنون بيش از ۶۶ هزار دوز واکسن کرونا در بابل تزريق و از روز گذشته هم تزريق به گروه هاي سني بالاي ۶۸ سال آغاز شده است.
دانشگاه علوم پزشکي بابل شهرستان ۵۰۰ هزار نفري بابل را زير پوشش دارد و ۲۱ شهرستان ديگر مازندران هم زير پوشش دانشگاه علوم پزشکي مازندران هستند. 
شهروندان بدون هماهنگي به مراکز واکسيناسيون مراجعه نکنند
رييس دانشگاه علوم پزشکي مازندران همچنين گفت : واکسيناسيون براي افراد ۶۸ سال به بالا و تمامي آنهايي که بالاتر از اين گروه سني قرار دارند و از واکسيناسيون جا مانده اند ،آغاز شده است ولي لازم است شهروندان واجد شرايط بدون هماهنگي به مراکز واکسيناسيون مراجعه نکنند.
وي توضيح داد: افراد واجد شرايط بايد اول در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند و پس از آن به شماره تلفني که در سامانه اعلام مي کنند ، پيامکي برايشان ارسال و زمان و مکان تزريق واکسن اعلام خواهد شد.
جلالي گفت: افرادي که دسترسي به سامانه برايشان مشکل است مي توانند به نزديکترين مرکز بهداشتي محل سکونت خود مراجعه کنند تا از محل تزريق واکسن اطلاع يابند.

آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today