نماد آخرین خبر

هشدار آموزش‌ و پرورش مازندران نسبت به تخلف در ثبت‌نام دانش‌آموزان

منبع
ايرنا
بروزرسانی
هشدار آموزش‌ و پرورش مازندران نسبت به تخلف در ثبت‌نام دانش‌آموزان

ايرنا/ معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش و پرورش مازندران با اعلام اين که ثبت‌نام تمامي دانش‌آموزان استان به صورت اينترنتي و بر اساس محدوده جغرافيايي محل سکونت انجام مي‌شود، نسبت به هرگونه تخلف در اين زمينه به مديران مدارس هشدار داد.

بهروز منصور کيائي معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش و پرورش مازندران اظهار کرد: با هدف جلوگيري از ازدحام جمعيت دانش‌آموزي و والدين، ثبت‌نام دانش‌آموزان ورودي پايه اول ابتدايي، هفتم در مقطع متوسطه اول و دهم در مقطع متوسط دوم از طريق سامانه "پادا" انجام مي‌شود و دانش‌آموزان و والدين مي‌توانند با مراجعه به اين سامانه نسبت به ثبت‌نام فرزندانشان اقدام کنند.
وي اظهار داشت: در مناطق کم برخوردار و فاقد زير ساخت‌هاي اينترنتي ثبت نام دانش‌آموزان در صورت ضرورت به شيوه حضوري و از طريق نوبت‌دهي انجام مي‌شود تا از ازدحام خانواده‌ها و دانش‌آموزان جلوگيري شود.
منصور کيادهي همچنين در خصوص شرايط سني دانش آموزان پيش دبستاني توضيح داد : سن مجاز براي ثبت نام در مقطع پيش دبستاني يک حداقل چهار سال تمام است که کودکان متولد حداکثر تا نيمه اول ۱۳۹۶ به استثناي اول مهر ۹۶ را شامل مي شود.
وي افزود: براي پيش دبستاني ۲ هم حداقل سن پنج سال تمام است که حداکثر متولدين تا نيمه اول ۱۳۹۵ به استثناي اول مهر ۹۵ را  در بر مي گيرد.
معاون آموزش و پرورش مازندران گفت : دانش آموزاني که براي پايه اول ابتدايي ثبت نام مي شوند بايد حداقل سنشان ۶ سال تمام باشد که در اين صورت متوليد نيمه دوم سال ۱۳۹۳ و نيمه اول ۱۳۹۴ و حداکثر تا اول مهر ماه سال ۹۴ را شامل مي شود ضمن اين که حداکثر سن ثبت نام براي اين دسته از دانش آموزان در مناطق شهري ۹ سال تمام و در مناطق روستايي نيز ۱۱ سال تمام است.
وي افزود : ثبت نام دانش‌آموزان به استثناي دانش‌آموزان عشايري و مدارس خاص تنها بر اساس محدوده‌ جغرافيايي تعيين شده از سوي ستاد ثبت نام شهرستان منطقه انجام مي‌شود و از جا به جايي و انتقال دانش‌آموزان با ايجاد نگراني و مزاحمت براي والدين بايد خودداري کرد و در صورت مشاهد با متخلفان برخورد قانوني مي‌شود.
منصور کيادهي با اعلام اين که اصل شناسنامه يا مدرک معتبر از سوي مراجع ، ملاک عمل ثبت نام نوآموزان و دانش آموزان براي مقطع  ابتدايي است ، گفت  : والدين براي ثبت نام فرزندانشان در پايه‌ اول دبستان بايد اصل شناسنامه يا مدرک معتبر، کارت سلامت، سنجش بدو ورود، فرم تکميل شده گواهي تطبيق شناسنامه با قيد تاريخ و امضا و مهر مدرسه و گواهينامه گذران دوره‌ي يک ساله پيش دبستاني را به همراه داشته باشند.
وي با بيان اينکه برگزاري هر گونه آزمون ورودي، مصاحبه و تعيين سطح عملکردي براي ثبت نام دانش آموزان در دوره‌ ابتدايي مجاز نيست، افزود: نبايد هيچ دانش آموزي بنا به دلايل ياد شده از ثبت نام محروم شود.
معاون آموزش و پرورش مازندران حداکثر سن ثبت نام در دوره‌ي ابتدايي در مناطق شهري را ۱۵ سال تمام و در مناطق روستايي را نيز  ۱۷سال تمام اعلام کرد.
مازندران در سال تحصيلي گذشته در مقاطع مختلف تحصيلي ۵۱۸ هزار و ۲۵۵ هزار دانش آموزان داشت.

آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today