نماد آخرین خبر

فعالیت امواج ناپایدار در آذربایجان‌غربی تشدید می‌شود

منبع
ايرنا
بروزرسانی
فعالیت امواج ناپایدار در آذربایجان‌غربی تشدید می‌شود

ايرنا/ رئيس اداره پيش بيني اداره کل هواشناسي آذربايجان غربي گفت: بررسي نقشه هاي هواشناسي بيانگر تشديد فعاليت امواج ناپايدار است که از امروز، سه شنبه در استان فعال شده است.

مهدي صابري، رئيس اداره پيش بيني اداره کل هواشناسي آذربايجان غربي اظهار کرد: با تشديد فعاليت موج بارشي در شمال و مرکز استان آسمان شهرهاي مناطق ياد شده در پايان هفته جاري تا روز جمعه باراني خواهد بود.
وي اضافه کرد: روز سه شنبه شمال استان شاهد رشد ابر و بارش هاي خفيف است که با وزش ملايم باد همراه است.
رئيس اداره پيش بيني اداره کل هواشناسي آذربايجان غربي گفت: دماي هوا که در دو روز گذشته افزايش يافته بود از روز چهارشنبه کاهش دو تا چهار درجه اي مي يابد.
صابري اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تکاب خنک ترين شهر استان با ۱۴ درجه سانتي گراد بالاي صفر بوده است و شهرستان پلدشت نيز گرم ترين شهر استان با دماي ۳۹ درجه سانتي گراد بالاي صفر است.
وي با بيان اينکه در ۲۴ ساعت گذشته دماي اروميه بين ۱۸ و ۳۳ درجه سانتي گراد بالاي صفر بود، افزود: وزش باد ملايم با سرعت ۳۵ کيلومتر در ساعت از چالدران گزارش شده است.
رئيس اداره پيش بيني اداره کل هواشناسي آذربايجان غربي بيان کرد: با توجه به تشديد بارندگي ها در روزهاي آينده لازم است تا شهروندان توصيه هاي هواشناسي در مورد احتمال بروز سيلاب و رعد و برق وزش تند بادها را همچنان جدي گرفته و تدابير لازم را به کار گيرند.
صابري بيان کرد: تردد در ارتفاعات و محکم کردن سازه هاي ساختماني و گلخانه اي نيز از موارد مهم و لازمي است که بايد رعايت شود.

آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today