نماد آخرین خبر

امام جمعه یاسوج: مسببان آتش‌سوزی جنگل‌های گچساران شناسایی شوند

منبع
ايرنا
بروزرسانی
امام جمعه یاسوج: مسببان آتش‌سوزی جنگل‌های گچساران شناسایی شوند

ايرنا/ نماينده ولي فقيه در کهگيلويه و بويراحمد از دستگاه قضايي خواست مسببان اصلي حادثه آتش‌سوزي منطقه کوه نارک و حفاظت شده خامي شهرستان گچساران را شناسايي و با آنان برخورد قاطع شود.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد نصير حسيني، نماينده ولي فقيه در کهگيلويه و بويراحمد اظهار کرد: جاي نگراني است که آتش‌سوزي در دامنه هاي مناطق جنگلي و مرتعي کوه نارک اين شهرستان از روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شده و با تلاش و روز کوشش سخت و طاقت فرسا تنها قسمتي از آن کنترل شده و اين آتش سوزي همچنان ادامه دارد.
وي بيان کرد: از دستگاه قضا انتظار مي رود در اسرع وقت نسبت به شناسايي مسببان اين آتش سوزي اقدام کنند.
حسيني عنوان کرد: آتش سوزي منطقه حفاظت شده خامي و کوه نارک خسارت زيادي به بيت المال وارده کرده است.
امام جمعه ياسوج افزود: هم اکنون مديريت ستاد بحران کهگيلويه و بويراحمد، دستگاه‌هاي اجرايي، نيروهاي محلي و طبيعت دوستان در حال کنترل آتش در اين مناطق هستند.
وي از حضور و اقدام به موقع استاندار کهگيلويه و بويراحمد، ستاد بحران و گروه‌هاي مختلف مردمي، نظامي و انتظامي و اجرايي براي مهار آتش سوزي قدرداني کرد.
حسيني اظهار کرد: از دستگاه‌هاي ذي‌ربط انتظار مي رود عوامل دست‌اندرکار که اين حريق را به جامعه تحميل کردند، شناسايي و اگر آتش‌سوزي عمدي بوده با نگاه عمدي و اگر سهوي بوده با نگاه سهوي برخورد شود.
امام جمعه ياسوج تصريح کرد: متاسفانه همه ساله شاهد آتش‌سوزي گسترده‌اي در عرصه هاي ملي اين استان هستيم و مي‌بايست در فصل گرما مناطق جنگلي اين استان تقسيم‌بندي و براي مهار آتش‌سوزي در اسرع وقت افرادي براي حفاظت و حراست از جنگل‌ها مشخص شوند.

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today