ايمنا/ مديرکل پزشکي قانوني اصفهان گفت: آمار متوفيان ناشي از غرق شدگي در سه ماهه ابتدايي امسال پنج نفر بوده است که از اين تعداد سه نفر مرد و دو نفر زن هستند و از اين پنج نفر چهار نفر در استخر کشاورزي و يک نفر در سد و درياچه مصنوعي غرق شده است، البته اين آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

علي سليمانپور، مديرکل پزشکي قانوني اصفهان در خصوص متوفيان غرق‌شدگي در اصفهان، اظهار کرد: هر سال با شيوع گرما شاهد افزايش آمار متوفيان ناشي از غرق شدگي و برق گرفتگي هستيم به طوري که در سال گذشته بيشترين مورد را در تابستان شاهد بوديم.
وي با اشاره به تلفات ناشي از غرق‌شدگي در فصل گرما در اصفهان، ادامه داد: تلفات ناشي از غرق شدگي در سال گذشته حدود ۸۷ نفر بوده که ۴۰ درصد آن مربوط به فصل تابستان است و اين زنگ هشداري است که افراد بايد در فصل گرما موارد ايمني را رعايت کرده و در مناطق ممنوع شنا نکنند.
مديرکل پزشکي قانوني اصفهان با اشاره به آمار غرق‌شدگي در سه ماه ابتدايي امسال، خاطرنشان کرد: آمار متوفيان ناشي از غرق شدگي در سه ماهه ابتدايي امسال پنج نفر بوده است که از اين تعداد سه نفر مرد و دو نفر زن هستند و از اين پنج نفر چهار نفر در استخر کشاورزي و يک نفر در سد و درياچه مصنوعي غرق شده است، البته اين آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.
وي تصريح کرد: در سه ماهه ابتدايي سال ۹۹ حدود ۱۷ نفر دچار برق گرفتگي شدند که از اين تعداد ۱۱ نفر مرد و ۶ نفر زن بودند و از اين تعداد ۶ نفر در رودخانه، سه نفر در درياچه مصنوعي، ۶ نفر در استخر کشاورزي و دو نفر در کانال آب غرق شدند، استان اصفهان با توجه به نداشتن مرزهاي آبي، رتبه پنجم متوفيان ناشي از غرق شدگي در بين استان‌هاي کشور را داراست.
سليمانپور اضافه کرد: با توجه به شروع فصل تابستان افراد بايد مناطق ايمن سازي شده را براي شنا انتخاب کنند و به نکات و توصيه‌هاي لازم توجه کافي داشته باشند، بر اساس آمارهاي موجود بيشترين موارد غرق شدگي در رودخانه‌ها و آب‌هاي کم عمق اتفاق مي‌افتد، بنابراين بايد رعايت نکات ايمني براي پيشگيري از غرق شدگي را جدي گرفت.
مديرکل پزشکي قانوني اصفهان با اشاره به آمار برق‌گرفتگي در استان اصفهان، خاطرنشان کرد: تلفات ناشي از برق گرفتگي در سال گذشته ۳۲ نفر بودند که ۴۵ درصد آن مربوط به فصل دوم سال است و در دوماهه ابتدايي سال جاري هشت نفر به دليل برق گرفتگي جان خود را از دست داده‌اند که اين آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل افزايش داشته است.

آخرين خبر اصفهان در اينستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today